| KellyK13M a întrebat:

Dati-mi si mie idei sa ma distrez cu prieteni ca sa nu ne mai plictisim...

Răspuns Câştigător
| Anya_1437 a răspuns:

Iti dau eu cateva idei:
1. Puteti iesi la un suc si sa lepadati toate amintirile cu voi
2.Sau sa faceti o petrecere in pijama
3.Sa faceti poze intr-un loc plin de flori
4.Sa iesiti la padure...la picnic
5. Puteti prepara toti ceva dulcehappy
6. Daca e cald afara puteti merge si la un iaz sau lac
7.Sa mergeti la o fata acasa si sa va imbracati cu hainele ei
8.Sa va machiati una pe alta, sau sa coafati
9. Puteti sa ascultati muzica acasa sau sa mergeti intr-un club
10.Sa iesiti la un biliard sau la snooker!
Sper ca te-am ajutat... funda pls?

7 răspunsuri:
| ღRαmøOoღ a răspuns:

Puteti sa va faceti lady... pe www.ladypopular.ro... faceti-va un webkinz de proba.desenati, cantati karaoke, faceti-va un oracol, faceti desene pe www.desenatori.ro, faceti picnic(la iarba verde daca va lasa sau in fata blocului ), gatiti ceva alla prietenie, faceti o crema cu fel de fel de ingrediente din baie ( sapun lichid, apa, dero ect ) incercati sa faceti niste haine, vorbiti, faceti-va un cort, jucati adevar sau provocare, jucati-va sticluta, jucati-va alooe ( trebuie sa alegeti trei degete de la o singura mana apoi spuneti de ce crema are nevoie fiecare deget ), uitati-va la glume, priviti astea :
http://www.youtube.com/watch?v=P4_ws9UdQqQ
http://www.youtube.com/watch?v=GGn-yIQhoG0
http://www.youtube.com/watch?v=1sF9aH2Ua7Y
http://www.220.ro/funny/Pisici-Haioase/2pK15zE0sV/
Jucati-va pandada... sper ca ti-a placut macar ceva
aaaaa... faceti teste pe clopotel

| StiGGy a răspuns:

Incearca sa mergeti la un film (ruleaza filme destul de bune la cinema), mergeti cu bicicletele, chestii de astea.

| daydreamer a răspuns:

Hmm. Propun cantatul la chitara-daca stie vreunul dintre voi. Daca nu, puteti iesi la cluburile de karaoke. Puteti sa inchiriati niste filme-daca sunteti cupluri recomand remember me. Daca nu, uitati-va la ceva de actiune. Oricum, in compania prietenilor te simti mereu bine, nu conteaza ce faceti

| KellyK13M explică:

Am 11 ani iar prieteni mai au pana in 14 ani

| Tadotakii a răspuns:

Hmmm. Pai in primul rand cati ani tu si prietenii tai?
Depind de varsta aceste jocuri...
-Lupta cocosilor (joc pentru dezvoltarea deprinderii de a sari)
-Sticluta cu otrava ( joc de atentie)
-"Omul Negru"
-"Randunica muta-ti cuibul!" (exercitiu pentru grupuri, de ex elevii unei clase)
-ADEVAR SAU PROVOCARE (JOC DE RASPUNSURI)
-Tara tara vrem ostasi! ( este buna pentru a fi puternic si atent. Copii intre 6-10 in sus...)
-Am fost la Paris (dezvolta imaginatia, lexicul)
-Apa, apa, foc, foc (dezvoltarea orientarii, a simtului tactil)
-Ceasul (Pentru orice varsta, exercitiu de sarit...)
-Cine gaseste rima? (Jocuri pentru drum)
-Cine ghiceste, castiga!
-De-a v-ati ascunselea.
-Fripta (joc de atentie ).

Jocuri cu mingea, carti. Daca este cald jucati-va cu apa...mai bine spus " udati-va" laughing`.

Sau cel mai bun joc. INVENTA-TI voi unul.

| Angels a răspuns:

Depinde de varsta:
1. Uitativa pe youtube la filme distractive de ex:http://www.youtube.com/watch?v=P4_ws9UdQqQ
2.Faceti poze.
3.Sa mergeti la cofetarie sau la pizza
4.Gasiti defecte intre voi sa intre oamenii din jur.
5.Ascunsa
6.Plimbati-va cu:rolele, bicicletele
7.practicati sporturi
8.Machiativa una pe cealalta cu ochii inchisi sau legati.
9.Sa va jucati de-a parada modei
10. Sa invetati un sandwichi nou :)

:) Fundita :)

| Andrei_3936 a răspuns:

Iti dau eu niste idei...asta fac eu in timpul liber:
1:Stau pe TPU
2:Fac curse de biciclete cu prietenii
3tongueescuiesc
4:Joc fata-ea scunsele-a
5:Ma joc cu catelul
6:Fac experimente(MEREU FAC FUMIGENE:iti trebuie 3 mingi de ping-pong, staniol, pix si foarfeca.Se taie o bucata de staniol,se taie mingile de ping-pong in bucati cat mai mici,se aseaza in mijlocul staniolului,poneti pumnul pe bucatelele de de mingi si incercati sa faceti in cerculet mic acolo,duca aceea introduceti pixul,inveliti-l cu staniol,dupa aceea scoateti pixul,si gata! aprindeti de jos, si daca se aprinde, suflati repede si aruncati.
7tonguelimb catelul
8big grinesenez
9:Fac avioane de hartie dupa aceea fac concurs cu un prieten
10:Aduc pistolul cu apa si incep sa un pe cine trece pe drum(arunc cu apa pe cealalta parte a gardului)