| Winniee a întrebat:

(DAU FUNDAAA)Ce parere aveti?
Ceva se intampla cu mine,
Tremur toata cand imi amintesc de tine,
Ma atragi prea mult si n-as vrea
Sa te vad maine cu altcineva.

Ma tinge el, nu stiu daca e bine,
In acelasi timp ma gandesc la tine.
Oare ce ar spune daca ar afla
Ce se intampla in inima mea?

Am gresit ceva? Ce?
(Nu l-am terminat.idei de continuare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.foarte multe indei.
ce sa fac daca eu te iubesc?
nu ma pot gandi la ziua de maine daca sunt cu tine azi... iubirea noastra este de nenumarat! daca ai pleca, ai fii cea mai urata poveste din viata mea pe care am trait-o si nu mai vreau s-o traiesc a doua oara...vantul mi-ar soarbe privirea, tinand in mana o multime de amintiri pierdute pentru tine! nu am ce face, decat sa ma prabusesc in norii albi, curati ca dragostea noastra! familia de igeri ne supraveheaza capetele pline de iubirea care era de partea noastra candva! te iubesc, nu ma uita ingeras cu puf de nea!
dragostea noastra poate ca si in mormant va exista. uitandu-ma-n oglida, acum imi dau seama cum imi cadea lacrima neagra pe obrazul alb! iesind afara, noi ne iubeam in parcul mare, parcu iubirii noastre.bancile pline de nea, aveau urma mea si a ta, iubindu-ne sub fulgii albi de zapada.fiind reci, ochii mei de culoarea cristalului eau ai tai.alergand,dandune cu sania, in capul meu erau prea multe amintiri pentru a mai visa.primavara,in copaci noi ne urcam, floricele mele preferate imi adunai, iar eu te sarutam foarte, foarte fericita.luna mai ne aducea multa fericire, fiind ziua mea.incercai sa-mi faci surprize peste surprize, mai ales torturi! cum faceai in bucatarie numai eu stiam! dar apreciam! cu un pupic dulce, ne impacam! astazi, in zi de toamna ne-am certat.in anotimpul toamna ne-am cunoascut, ne-am certat si o sa ne impoacam! iubirea mea e de nenumarat langa tine!

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Asta ar merge pusa pe o melodie de a lui Bambithinking
Cand o termini poate vinzi drepturile de autorhee hee

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Idei nu prea am. dar e foarte frumos...bravo. cand o termini sa o pui pe site sa o citim si noi. succes!winking:X:X

| <3dark-shadows<3 a răspuns:

Spune-mi ca nu vreau sa sufar!
Pentru mine esti un cufar
Cu cea mai de pret comoara
A ta inimioara [; x]
laughing Doamne ce mi-a venit si mie rolling on the floor
Oricum ai talent! Bravo! Imi place foarte mult :X

| Denisa a răspuns:

Piesa lui Moni-ca -ce cauti tu.
Ceva se intampla cu mine
De o vreme ma gandesc doar la tine
Ma intreb mereu cum ar fi
Langa tine oare cum m’as simti

Doar saruturile si gandul zboara la tine
Ma intreb daca tu ai face’o mai bine
NU stiu daca e bine sa’ncerc
Nici pe el nu as vrea sa il pierd

Nu, nu’I usor
Deja de tine imi e dor
Nu stiu ce sa mai fac
Sufletul cum sa’l impac

Refren :
Ce cauti tu in mintea mea
Nu stii ca am pe altcineva
Ce cauti tu in gandul meu
Oare ce ar spune prietenul meu

Ceva se’ntampla cu mine.
Tremur toata cand imi amintesc de tine
Ma atragi prea mult si n’as vrea.
Sa te vad maine cu altcineva

Ma atinge el nu stiu daca e bine
In acelasi timp sa ma gandesc la tine
Oare ce ar spune daca ar afla
Ce sa intampla cu inima mea

Nu, nu’i usor
Simt ca deja de tine imi e dor
Nu stiu, nu stiu ce sa mai fac
Sufletul cum sa’l impac

Refren :
Ce cauti tu in mintea mea
Nu stii ca am pe altcineva
Ce cauti tu in gandul meu
Oare ce ar spune prietenul meu (x2)

Nu, nu’i usor
Deja de tine imi e dor
Nu stiu ce sa mai fac
Sufletul cum sa’l impac

( Ce cauti tu in mintea mea
Nu stii ca am pe altcineva
Ce cauti tu in gandul meu
Oare ce ar spune prïetenul meu ) (x2)

| Musique_7725 a răspuns:

Mi se pare foarte frumos...Continua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idei de continuare? Nu! Iti pot spune doar atat: iti place sa o "arzi" aiurea? Inima trebuie sa conlucreze cu CREIERUL. Daca nu vrei sa pici de "arici", fa bine si puneti ordine in viata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oooh. Chiar simti asta pentru mine? Vai, sint flatat blushing Si eu care credeam ca tremuri de frig laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mine - tine, bine - tine;
Vrea - altcineva, afla - mea.
Ai un singur set de rime? Si mai ziceam eu ceva si de tremuratul din al doilea vers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai uitat prea mult la telenovele...
Daca vrei un sfat adevarat, incearca la Bent big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parere: e o porcarie.
Greseli: rima banala, figuri de stil - ioc, tema manelistica (lipseau ceva dusmani si niste Mertzanuri), "altcineva" - poate "altcineva", ai mancat "a"-ul de la "atinge" etc
Idei de continuare: "The End" (adica e suficient ce ai scris, nu vrem mai mult).
Preluand transmisiunea de la colega bizara, sfat adevarat: LASA-TE!

| lovenrt a răspuns:

E supeeeeeeerrrrr...
Ce se intampla in inima mea?
E dor o iluzie, te vreau pe tine
Dar inima il vrea pe el ...gev ade genu

| secretdiscret a răspuns:

Doar o atractie fizica ceva?
sau chiar face parte din viata mea?
nici eu nu stiu dar meditand acum
imi dau seama cat esti de bunlaughing