| iloveyou_9601 a întrebat:

Dau fundita! Eu sunt o fata ceva mai saraca! nu ies din tara, am fost decat la bucuresti, la curtea de arges si la muntii fagarasi si la mine la tara dar la mare si in afara tarii noastre n-am fost in viata mea! Prietena mea cea mai buna a fost in grecia, spania, bulgaria si pest tot pe la noi in tara dar vara asta merg decat parintii ei in paris si ea se tot plange ca ea nu merge. Ea cel putin a fost in excursii si tot se mai plange ca nu merge! Nu o mai suport! Ea se supara usor ca un copil de 7 ani( adica din lucruri banale)! De exemplu:Ne-am luat niste bratari facute din mai multe bratari mici si pe drum a pierdut una, si m-a pus sa ne intoarcem dupa ea! O bratara mica de 20 de bani! Oricum avea mai multe, deci de ce m-a pus sa ne intoarcem! Sa ii spun ca ma enerveaza? Contez pe voi! Fundita!

Răspuns Câştigător
| RUMBURAK a răspuns:

Spune-i tot ce te framanta.asa se construiesc prieteniile adevarate. fara secrete si lucruri acoperite de dragul de a merge mai departe.si nu fi coplexata ca nu prea ai mers in locuri exotice.nu te-ar fi facut nici mai buna nici mai frumoasa.principalul este sufletul si mintea ta nu vizele din pasaport.eu am fost si sunt inca dar nu sunt cu nimic mai destept sau mai interesant decat tine.fii tu insati mereu si lasa complexele.

5 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Normal. din ce ai spus tu am inteles ca fata e mai fitoasa. pai e si normal straight face asa devin toate fetele care au tot ceea ce isi doresc. ele nu stiu ca se poate si mai rau. li se pare ca numai ceea ce li se intampla lor este grav si pun pariu ca daca ai vrea sa ii povestesti ce ai scris mai sus si anume ca tu nu ai parte nici de cat are ea. nu te`ar prea baga in seama ba chiar ar evita subiectul si ar incepe din nou sa vorbeasca despre eahappy dupa parerea mea, din moment ce zici ca nu o mai suporti nu stiu cum de mai poti spune ca e prietena ta cea mai buna.

Eu te sfatuiesc sa vorbesti cu ea, sa-i spui ce nu iti convine si daca nu se schimba. pa!hee hee

| Liviu a răspuns:

Asta nu e o tragedie'
Nici eu n-am esit din tara
Eu o singura data am fost la bucuresti!
Nu conteaza sa fii esit in lume
Conteaza sa stii sa te comporti sa dai o impresie sa ai cei 7 ani de acasa'
Degeaba vizitezi tu toti draci dupa fata pamnatului daca nu stii sa te comportihappy

| aLaLa a răspuns:

Spune-i sa isi schimbe comportamentul, spune-i ca tu o suporti pentru ca e prietena ta cea mai buna, dar cu timpul unii nu o vor mai suporta. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| VacaVacuta a răspuns:

Prietena ta are o doza imensa de egoism in ea. Daca vrei sa pastrezi pretenia cu ea, spune-i ca s-a schimbat si ca comportamentul ei este unul inacceptabil. Si sa stii, tu esti un suflet bun.
PS:mi-e teama totusi ca ea este un prietena falsa.

| anietha19 a răspuns:

Nu, nu trebuie decat sa o iei deoparte si sai spui nemultumirile ce le ai, dupa parerea mea ii ofitoasa si cu nasul in vant, spune ce te doare si daca vezi ca nu intelege cautati o alta prietena, poate va intelege candva ca prieteni cu adevarat sunt cea mai mare comoara ca o poate gasi cine cu adevarat crede in ia, pusi si sper sa ne intalnim candva, deoarece esti o fata simpla si grijulie cu prieteni. pusi prietena draga