| Xonia a întrebat:

Dau fundita!
La ce ajuta sa beau dimineata cu jumatate de ora inainte de micul dejun un pahar cu apa in care sa pun o lingura de miere si una de otel de mere?

3 răspunsuri:
| luciana200972 a răspuns:

In primul rand sa slabesti, si in al doilea rand ajuta la eliminarea toxinelor din organism.Eu folosesc aceasta metoda si e foarte buna, atata timp cat nu faci abuz; apropo eu recomand otet de mere cu miere in el, nu sa adaugi tu miere, nu e acelasi lucru. pup

| danco a răspuns:

Otetul de mere e genial. vindeca ff multe boli. daca te tii de bunul obicei o sa fii sanatoasa. ajuta la indigestii, reumatism, anemie la copii, dureri de cap, migrene, probleme legate de bila, ajuta la slabit (exista dieta construita pe asa ceva) etc.

| Zazu a răspuns:

Mierea este doar pentru a anula aciditatea otetului, otetul in sine este un acid care blocheaza grasimile si le dizolva, dar nu le taie efectul de a se depune sub forma de "sunci". Grasime nu zboara, se depune, dar se poate transforma in energie daca faci efort fizic, adica sport.Acidul,fie el otet sau zeama de lamaie iti creste aciditatea stomacului, si peste ani o sa ai probleme cu refluxul gastric.