| alexam a întrebat:

De ce apare,, raspuns utilizator avertizat,, la unii utilizatori? In ce sens sunt avertizati sau sanctionati? Ce pot face eu daca acestia sunt in lista mea de prieteni si as vrea sa le vad raspunsurile fara a avea probleme de acces la textul scris de ei?

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Printre acesti utilizatori, se numara si "gabrielutzu", nu?
Deh, au jignit..probabil, iar cei in cauza i-au raportat Ralucai, iar aceasta a luat masurile cuvenite, si anume suspendarea de pe site.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Unul din raspunsri a disparut la cererea mea si pot sa-ti spun de ce. Continea doua cuvinte pe care n-ai fi vrut sa le vada un minor si stim cu totii ca aici intra minori din plin. Si nu ma refer la raspunsuri ale userului Gabrielutzu.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Multumesc, Crissa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista aici un raspuns pe care il vad doar in pagina mea, apartinand userului Catalinn.
Vreau sa-i calmez nelamurirea: da, cred ca unul dintre comentariile tale m-a deranjat. Sincer, nu-mi amintesc exact numele userului, dar am impresia a era si expresia "nenea Brigaela". Sincer, chestia asta nu ma deranjeaza, nu ma afecteaza in nici un fel, tu te faci de ras. Ma deranjau doua cuvinte din acel comentariu, cuvinte pe care nu le pot reproduce aici.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Faci campanie pentru cei sanctionati? Astea sunt regulile site-ului, daca ne convin, sau nu.

| alexam explică:

Iar s-au iscat discutii, eu eram curioasa daca sunt niste,, pasi,, sau e directa treaba, si mai ales, cine decide daca e chiar deranjant sau nu un anumit utilizator... sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apare asa doarece acei utilizatori au un comportament nu foarte agreat de ceilalti membrii ai comunitatii TPU sau de admini...la inceput se da un avertisment... iar daca persoana in cauza nu va inceta cu acel comportament ii va fi sters contul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cami, si anume suspendarea de pe site. Suspendare vine dupa avertisment.
Sunt avertizati deoarece incalca principile morale si crestine ale adminului acestui site adica o tipa numita raluca.
Voi primi suspendare pentru acest raspuns raluca? sincer i don't give a dam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brigaela, respectele mele si eu as fi cerut acelasi lucru daca as fi fost pe moment activa.
Georgian eu cred ca tie t-i s-a urat cu binele sa zic asa...cauti sa-i dai motive Ralucai sa te stearga de pe TPU...stau si ma intreb de ce?thinking Vrei sa parasesti comunitatea... dar nu ai suficienta putere? Ai raspuns "Sunt avertizati deoarece incalca principiile morale si crestine ale adminului acestui site". tin sa fac o completare...Nu doar pe ale Ralucai...ci pe ale tuturor celor care au aceste principii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Au depășit sfera bunului simț prin: jignire, amenințare, atac la persoană, folosirea cuvintelor obșcene, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia zi nene Brigaela, cam care erau cuvintele alea pe care nu trebuia sa le vada un minor? Si cam de la ce utilizator veneau? Gata, cum ne suparam si plingem, inainte sa ne luam jucariile si sa plecam, ce sa facem, avertizam.
Asta a deranjat-o, adica l-a deranjat pe Brigaela- alaturarea cuvintelor nenea si Brigaela.