| DarkSmile a întrebat:

De ce atunci cand descarc un referat si-mi apare Microsoft Word, textul aproape tot e cu caractere stranii sau diferite litere rusesti.De ce?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca referatul este in format pdf si atunci ai nevoie de un program cu care se deschid astfel de fisiere. Poti descarca Foxit Reader ori Adobe Reader, ambele sunt gratuite si le poti descarca de pe site-urile oficiale. Iti recomand Foxit, este mai mic si merge foarte bine. Numai bine!

2 răspunsuri:
| CrissuCristina a răspuns:

Poate ca în Microsoft word ai setat acel tip de scris. Oricum, intri în referat apeși Shift și săgeată dreapta pana la sfârșitul referatului apoi dai click stânga pe text, dai font și selectezi tipul de scris dorit.
Funda?

| Deyush08 a răspuns:

Nu e compatibil cu Wordu tau. Mi se mai intampla si mie... dar acum nu mai am probleme thinking