| anonim_4396 a întrebat:

De ce aveti frica cel mai tare? De ce lucru aveti fobie?

Eu de paianjeni, nu-mi plac, sunt scarbosi, ingrozitori.etc
Voi?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

De inaltime, dar cand stau chiar pe margine si ma uit in jos. Daca sunt pe acoperis si vad in departare, e ok. M-am impacat cu gandacii, am locuit o perioada intr-o garsoniera unde veneau cativa gandaci in vizita, si, intr-un final, am ajuns sa ne toleram unii pe altii. Toate fobiile au la baza teama de moarte.

26 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Mi-e frica de sobolani, de inaltimi

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu sunt claustrofoba, urasc spatiile mici si inchise.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

De paianjeni, viespi, sobolani...

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Am frica de inaltime... dar ii fac fata.

| cotzobel a răspuns:

De paianjeni, sobolani...si cand eram mica imi era frica de furnici...ca sunt asa mici si stateau toate gramada.vai nu puteam sa le suporthee hee

| Dara a răspuns:

De gandaci. Ma trec toate apele daca vad unul in preajma mea. worried

| CrucifiedCountess a răspuns:

Posibil de inaltimi...Am fost o data intr-un spital si cand am urcat scarile simteam ca ametesc. dar in rest.nimic.

| dyanna a răspuns:

Ei bine, ALY, eu ador paianjeni, si serpii, si toate reptilele...ma fascineaza!

imi este frica de:
-albine - nu am fost niciodata intepata de o albina, dar un coleg de-al tatalui meu a murit din asta...asa ca ma ingrozesc!
-imi este FOARTE frica de intuneric - daca e intunerica si sunt in oras, sau oriunde afara, nu ma tem. dar daca stau in casa noaptea pe intuneric...brr...nici nu vreau sa ma gandesc...am vazut atatea filme de groaza incat... ma gandesc la tot ce e mai rau + vina mamei si a bunicii care imi tot bagau in cap "stirile de la ora 5", alea cu jafuri, talhari, crime, violuri s. a. m. d...
-am fobie de inaltimi, sau aveam...am observat ca in ultimul timp nu ma mai tem atat de mult cand sunt pe casa, sau la etajul 5...big grin
-imi mai este foarte frica de capuse... deoarece verisoara mea a avut o capusa la subrat, si mama ei a fost nevoita sa o scoata cu o penseta...si de cand mi-a povestit de durerea incredibila pe care a suferit-o...brr...
-si, nu in ultimul rand, urasc cainii comunitari. doamne...sa nu vad picioar de caine de pe strada apropiindu-se de mine...
DOAR atathappyD

| Danny _3256 a răspuns:

Sobolani

| baba a răspuns:

De melci.

| GreenSky a răspuns:

De tot ce inseamna insecte...

| moonY a răspuns:

Tot de paianjeni.sunt niste monstrii

Răspuns utilizator avertizat
| crookedsight a răspuns:

Eu am fobie de nasturi. Şi nu glumesc. Am înghiţit un nasture când eram mic şi era să mă sufoc. :O

| buburutza a răspuns:

Cel mai rau imi este frica de accidente de masina si de mare sa nu ma inec(era sa o patesc cand eram mai mica). Cu toate astea incerc sa-mi inving temerile si fac exact ce-mi este frica, adica sofez si inot.

| Cristina_2136 a răspuns:

Pai imi primul rand imi este frica de Dumnezeu

In al doilea rand de ace (injectii, analize), de paianjeni, de albine si de cainii fara stapan (era sa ma muste unul)

| alabala a răspuns:

Mi-e frica de Dumnezeu, si mi-e frica sa nu mor inecata, sau sufocata big grin

| maya_4030 a răspuns:

Mie mi-e frica de mor de lifturi, intepenesc in usa si nu pot sa intru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi e frica de iepuri, pasi mici si repezi ai postaritei(adica eu nu o sa mai apuc pensia cu noile legi), imi e frica de cei naivi care voteaza, politie, jandarmerie, pompierii care nu ajung la timp, ciorile care dau saru'mana la doamne pe strada, parasutisti nebuni care isi lasa obiectul munci la sol, de mine...etc dar n-am inteles intrebarea... cel mai tare? de Basescu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Serpi, prostie si minciuna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu am fobie.
Frică de Dumnezeu, da!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie nu mi-e frica de niciun animal, doar de ceea ce visez straight face
Pare stupid, dar cand ma trezesc ma gandesc cum am putut visa acel ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa pierd pe cineva drag, insa pe vecina deasupra mea o sperie gandacii, acum ceva seri ma speriasem cand dintr-o data niste bubuituri si tipete se auzeau din apartamentul de deasupra, o bubuitura un tipat o bubuitura un tipat si dupa un tipat mai lung o pauza de 5min. si apoi iar o bubuitura un tipat si tot asa de cateva ori pana a incetat, a doua zi cand am intrebat-o mi-a spus ca incerca sa omoare cu o cizma un gandac care o fugarea prin casa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai tare imni este frica de esecwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am fobie de nasturi... nu stiu de ce dar imi e scarba de lesin de ei. Nu am nici un nasutre in casa. si daca vad vreunu mai mare la vreo colega imi vine sa vomit rolling on the floor. Fiecare are cate o fobie. unii mai ciudata, unii mai comuna... asta e

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie de mama