| MineIsLikeABridge a întrebat:

De ce cam toti cred ca asa numiti extraterestri is mutanti si urati si ca is mai avansati ca noi, de unde stim ca nu noi suntem cei mai avansati, sau poate is la fel ca noi, v-ati gandit, dar daca asa nu arm ai fii filmele jalnice de la hollywood

Răspuns Câştigător
| Cappuccinooo a răspuns:

Buna!
In primul rand, eu personal nu cred in extraterestrii.Pana la ora actuala nu exista nici o dovada concreta cum ca exista viata si pe alte planete din varii motive, lipsa de apa sau cea de lumina sunt cele mai plauzibile.
Acele filme americane sunt contruite pe baza unui scenariu in care se puncteaza faptul ca extraterestrii sunt mai avansati decat pamantenii.Toate filmele in care apar extraterestrii sunt SF (adica fictive,dincolo de limitele posibilului). Deci filmele sunt realizate dupa principiul "Vulpea care n-ajunge la struguri zice ca sunt acrii".
Daca tu crezi ca exista si alte vietati decat cele de pe pamanant, ei bine exista pareri si pareri,mai mult sau mai putin corecte. Poate gresesc eu, sau poate nu.
Sper ca te-am ajutat kiss.Pa, pa!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu toti cred ce spui tu, respectiv ca ar fi mutanti si urati. Daca ne-ar vizita ar fi mai avansati ca noi, deocamdata noi nu putem ajunge pe planete asemanatoare Pamantului. Daca sunt la acelasi nivel ca noi o sa treaca o vreme pana ne vom intalni. Numai bine!