| elyfel a întrebat:

De ce credeti ca desenele precum Curaj caine fricos, clliford astea vechi nu se mai difuzeaza la tv? nu mai au audienta?

Răspuns Câştigător
| AnnaAnnne a răspuns:

Deoarece nu au mai facut episoade noi si s.au plictisit copiii sa vada aceleasi episoade mereu asta ar fi explicatia, aceste desene erau destul de frumoase cred ca ar avea audienta, dar oricum poti sa le refezi pe youtube asa cum face si fratele meuhappyhappyhappy

| elyfel explică (pentru AnnaAnnne):

Multumesc

| AnnaAnnne a răspuns (pentru elyfel):

N.ai pentru cehappy

13 răspunsuri:
| Fartie a răspuns:

Ar avea mai mult audienta ..pana si adolescentii chiar si adultii s-ar uita doar ca ei incearca sa le faca cat mai realiste ..doar ca ies niste cacaturi laughing

| elyfel explică (pentru Fartie):

Asa si sunt in zilele de azi

| ஐღArinaღஐ a răspuns:

Curaj caine fricos se difuzeaza pe CN....in fiecare seara(din cate stiu, sau doar in timpul saptamanii) pe la ora 10-11

| elyfel explică (pentru ஐღArinaღஐ):

Mersi

| ஐღArinaღஐ a răspuns (pentru elyfel):

Cu placere, si eu ma mai uit la Curaj din cand in cand big grin

| PiatrăAscuțită a răspuns:

Curaj cainele cel fricos,era serialul meu favorit,imi amintesc ca il aveam parca din plus si pe perna cand eram mai mic,oricum erau niste desene tare frumoase,radeam mereu,sau acelea Ce-i cu Andy, Viata cu louie, acestea erau pe Jetix dar erau frumoase, nu ca cele de acum, Ben 10 si echipa de c***t, Bakugan si puterea c*******i si multe alte porcarii

| CristiAndrei a răspuns:

Curaj e inca pe cartoon network nu stiu de la ce ora dar stiu ca mai e,mai sunt desene bune pe boomerang,multe nu se mai difuzeaza pentru ca nu au decat un sezon(cum era chris colorado, multi nici nu stiu acest desen)cele care au fost pe fox kids nu se mai difuzeaza din cauza celor de la disney(si am pierdut multe desene calumea cum ar fi viata cu louie, jack piratul cel teribil, lumea lui bobby, copii de la 402)

| elyfel explică (pentru CristiAndrei):

Da viata cu louie, copii de la 402 ce desene radeai cu pofta nu gluma si acum rad

| Hukez a răspuns:

Nu e vorba de audiente ci de drepturi de televizare. De exemplu actualul Disney Channel nu are nici o legatura cu FoxKids pentru ca numai are aceeasi proprietari.
Asa si cu CN, sau o alta varianta a fi ca preiau transmisia din strainatate si acolo schimbandu-se "moda", transmit lucruri noi si aici. Exista postul tv Boomerang care se ocupa cu transmisia "vechilor amintiri".

| elyfel explică (pentru Hukez):

Pacat desene frumoase cu o morla

| Bbyah a răspuns:

Pentru ca noua generatie vrea altceva.