| Bubu9110 a întrebat:

De ce e viata asa scurta? De ce nu ne bucuram de fiecare clipa petrecuta cu cei dragi? De ce dupa ce murim mai cersim clipe? De ce nimeni nu te asculta cand strigi dupa ajutor? De ce trebuie sa ii ranim pe altii ca sa ne simtim bine?
De ce?

Care aveti o lume doar a voastra? O lume "imaginara". Descrieti acea lume... cum o vedeti voi... Uneori confundam visele cu realitatea.

3 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Uneori e sanatos sa visezi.Si eu am multe intrebari cu "DE CE?" si nu gasesc multe raspunsurile. Sper sa postez maine unele din ele.Acum trec la nani.

| benQ a răspuns:

Si eu confund des visele cu realitate, insa nu e nimic rau.Deoarece avem suflet, trebuie sa ne gandim ca dupa ce terminam cu viata asta, incepem una noua plina de bucurii. Cel putin asa pare cel mai plauzibil.

O lume a ta nu ai cum sa ti`o faci decat daca esti nebun. Mai bine traieste`o pe asta, profita din plin de ea, si dupa moarte te descurci tu.

Nu mai fi asa pesimist, eu consider viata foarte frumoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii, gasind raspuns la intrebari ca acestea(unul cert si dovedit 100%), pierzi farmecul vietii.
O viata prea lunga inseamna mult stres, enorme responsabilitati si din ce in ce mai putine placeri.
Ah, iti inchipui cum ar fi sa programezi o bucurie, indiferent de situatie? Ce, esti cumva masina de fericire?
De unde stii ce faci dupa ultima clipire a ochiilor?
Daca te-ar auzi toata lumea si ai primi mereu ajutorul necesar, ar fi cumplit de plictisitor. Nu te-ai mai teme de nimic, n-ai mai avea acele emotii...
Nu-mi spune ca esti vreo calugarita ratacita? Avem ratiune nene, ceea ce ne face mai rai.