| Cryssy a întrebat:

Buna tuturor. Imi cer scuze ca aceasta postare nu este o intrebare, dar am simtit nevoia sa va spun asta. Sa va traiti viata la maxim. Sa traiti din plin fiecare clipa, pentru ca fiecare clipa, fiecare moment, fiecare secunda este importanta. O secunda este mai importanta decat ne putem imagina. Viata noastra poate depinde de o secunda. Asa ca traiti fiecare secunda ca si cum ar fi ultima, pentru ca nu se stie niciodata cand vine moartea cea cruda. Bucurati-va de fiecare secunda petrecuta alaturi de persoanele dragi, pentru ca poate fi ultima. Nu lasati niciodata pe maine ce puteti face astazi. Sa nu va ganditi ca maine va puteti intalni cu oo persoana cu care va puteti intalni si astazi. Spuneti celor dragi ceea ce simtiti pentru ca alta data. poate fi prea tarziu. Aveti grija de voi! Viata e frumoasa, cu bune si rele si merita traita! Sa aveti parte de multa sanatate, fericire si sa fiti inconjurati numai de iubire.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta asa este...eu am simtit-o pe pielea mea ieri dimineata dupa ce mi sa transformat masina in sanie pe DN 10 in localitatea Viperesti, jud. Buzau intr-o curba...am vazut cum masina iese de pe partea carosabila intrand in padure...am avut mare noroc pentru ca nu am lovit frontal vreun copac ci doar l-am sters cu oglinda masinii... apoi cand m-am trezit stateam intr-o parte in masina, aceasta fiind rasturnata...am avut mare noroc deoarece am scapat fara nici o zgararietura...multumesc lui Dumnezeu pentru ca nu am patit nimic nici eu si nici tatal meu!

35 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E un mesaj frumos, realist si plin de miez. Sper ca toti l-au citit cu adevarat.

| anad a răspuns:

Ai dreptate Cryssy. Suntem egoisti si avem,, timp" sa primim si sa pretindem de toate de la cei din jurul nostru dar realizam atat de tarziu ca nu am spus parintilor, copiilor, celor dragi ca-i iubim. Ajungem apoi sa avem timp si sa nu avem cui sa il dam.Iti doresc cat de multe amintiri frumoase si foarte putine regrete!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cryssy, mesajul pe care l-ai transmis e super, ai atat de multa dreptate, cred ca multi dintre noi ar trebui sa tina cont de el.Personal, iti multumesc.

| Vizitiul a răspuns:

Doamne! ...cat pe ce sa-mi" cada " netu' cand am citit ce ai postat, dar slava Domnului ca am "tinut " bine de el... oricum ai o bulina rosie de la mine, chiar m-am amuzat...thanck'swinking

| Cryssy explică:

@nosugar nu am patit nimic. absolut nimic...doar am simtit nevoia sa scriu aceste lucruri.

| Cryssy explică:

@Gabystelistu95 nu sunt trista...sunt realista.

| Cryssy explică:

@criticul imi cer scuze daca te-am deranjat cu aceasta postare.

| Cryssy explică:

@criticul..nu stiu numai sa vorbesc...

| Cryssy explică:

@Ellena eu fac ceea ce am scris in mesaj...

| Cryssy explică:

@Sensei.BRO-----Andrei imi pare rau. dar totul e bine cand se termina cu bine...

| Cryssy explică:

@persoana anonima imi pare foarte rau pentru ce ti s-a intamplat. ma bucur foarte mult ca si tu si tatal tau sunteti bine. whew! love struck

| Cryssy explică:

@persoana anonima. da. m-a schimbat si pe mine...destul de mult...

| Cryssy explică:

@angel... nu am patit nimic... poate doar puteam sa pierd pe cineva... adica de foarte multe ori. si nu numai de asta...
Asa gandesc eu.Sunt mai realista...

| JoJo a răspuns:

Multumesc pentru. vorbehappy
"Nimeni nu a spus ca viata e usoara...doar ca merita traita!"happy

| antonius74 a răspuns:

Stiu ce zici: azi era sa mor ca si pasager, din cauza unui tir care mergea prea repede si a era sa loveasca masina in care eram straight face
Subscriu la mesajul tau happy

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Exact asa este viata trebuie traita la maxim intalnim si probleme grele dar trebuie sa luptam sa mergem mai departe...

| lia a răspuns:

Cryssy, viata este frumoasa atata timp cat stii sa o apreciezi. Trebuie sa traiesti fiecare moment ca si cum ar fi ultimul, pentru ca nu se stie ce se poate intampla.
Viata-i prea scurta ca sa te certi si ca sa regreti trecutul.
Cand ai iubire si realizezi acest lucru, poti fi cel mai implinit om.
Ma bucur ca totul este binehappy

| Gabystelistu95 a răspuns:

Esti trista?

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Multumim cryssy.
Ai scris totul foarte frumos.

O seara superba:*!

| Tweety-love-Minnie a răspuns:

Ce sa spun? Ai dreptate, mare dreptate... de multe ori suntem tristi si credem ca cineva are ceva cu noi... ne vedem de suferinta noastra si de multe ori zicem ca nimic nu ne poate ajuta, dar prietenii pot face mari minuni pentru noi iar uneori nici nu ne dam seama. Stii foarte bine ca imi place cum gandesti iar aceasta postare a ta chiar mi se pare draguta. Si tu sa ai grija de tine.

| arysa a răspuns:

Foarte frumoasa postarea ta. Pacat ca uneori uitam sa pretuim clipele pe care le avem, persoanele dragi noua si apoi dupa ce le pierdem ne dam seama. Si eu incerc sa traiesc viata la maxim, sa ma bucur de fiecare secunda, sa vad partea plina a paharului si chiar daca uneori ma simt coplesita de greutati, lupt sa ma ridic. Numai cei care sunt pe moarte stiu valoarea vietii si faptul ca ar da orice sa traiasca, noi ne pierdem in detaliile nesemnificative ale vietii si in problemele de zi cu zi.Sa ai parte de toate cele bunewinking

| Ellena a răspuns:

Si eu as fi crezut la fel ca ai patit cv, dar bine ca nu e asa.
ai dreptate in mesaj...si criticul ar eint-un fel dreptate pentru ca e mai greu cu practicasad...
numai bine si tie i sper sa faci ce ai scris in postare:*

| Diva a răspuns:

Ce ai patit?

| Diva a răspuns:

Ok iti multumim frumos pentru postare

| angel_4561 a răspuns:

Ce s-a intamplat sau ce ai patit in viata asat?
ai pierdut ceva scump?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti multumesc pentru urare si sa stii ca ai dreptate in ceea ce spui, viata trebuie traita la maxim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm...nu cred ca trebuie cineva sa imi zica ce trebuie sa fac si cum sa imi traiesc viata de zi cu zi.
Cred ca mai bine ar fi sa ai tu grija de tine si nu grija altora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cryssy.asa e, ai mare dreptate, dar noua oamenilor ne place sa ne complicam viata, am devenit rai si nu stim sa il respectam pe cel care ne iubeste si care ni se daruieste. asa ar trebui sa fie si oare de ce nu e asa?! viata e frumoasa si din pacate tare scurta, mult prea scurta decat ne inchipuim.sa fim mai buni si sa ne iubim, uneori cred ca fericirea este o utopie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@cryssy draga, nu m-ai suparat, dar tot ce stiti este numai sa vorbiti...atat (cum e si pe hi5)
Dar fapte ...astea sunt mai greu de realizat nu?