| LaviniuA a întrebat:

De ce exista acele festivaluri ce au legatura cu orientarea sexuala? Cele lgbt. Ce se intampla acolo?

31 răspunsuri:
| guest112 a răspuns:

Porcarii in care cei de 14 ani se cred smecheri ca fac parte din lgbt

| Wr3nch a răspuns:

La origini ideea era sa promoveze ca e ok sa ai alta orientare sexuală si sa recunoasti asta, pentru ca multi se temeau si ramaneau "in dulap".

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nimic. Oamenii se plimbă și cunosc alți oameni ca ei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se intampla nimic, se aduna niste oameni se distreaza si se simt confortabil alaturi de altii care ii inteleg

| gabicoo a răspuns:

Aha! Tu ai vrut să vezi dacă se dă de gol vreunul din ei!
Și ai reușit! A scos capul unul din ei dar nu nominalizez că rapid se ascunde după fustele adminilor și face raport!

| Holiday a răspuns (pentru gabicoo):

De fapt care e problema ca cineva ar fi homosexual?! Si cum adica "sa se dea de gol"?! De ce ar trebui sa se ascunda?!

| DeMicUnC?l?tor a răspuns:

Sarbatoresc viata si faptul ca traioesc.

| gabicoo a răspuns (pentru Holiday):

E problema lui cu cine și-o...dar să fie discret și să nu facă propagandă acestei să-i zicem orientări și nici unui anumit partid politic care promovează astfel de lucruri!
E ora 17:18
Vreau să vad cât de repede îmi vor șterge comentariile!

| LaviniuA explică (pentru gabicoo):

Exista partide politice care promoveaza idei realtionate cu sexualitatea?

| Hammurabi a răspuns:

Care e problema? Orientarea sexuală e un criteriu ca oricare altul.
Există festivaluri ale alcoolicilor, festivaluri ale maneliștilor, festivaluri trash-metal, festivalul veteranilor, festivalul mistreților, etc.
Toate sunt cam acelaș lucru. În funcție de ce îți place și pe unde simți că aparții.

| Holiday a răspuns (pentru gabicoo):

Orientarea sexuala nu poate fi "promovata". O ai, sau n-o ai. Discutia de fapt este despre faptul ca mult timp, in special din cauza misticismului imbecil, aceste categorii sexuale au suferit diverse discriminari, iar acum sarbatoresc castigarea unor drepturi.
Daca te deranjeaza asta, cum de nu te deranjeaza cand, de exemplu, misticii ortodocsi plimba schelete pe strada?
E clar ca dintre un festival LGBTQ si o procesiune cu moaste, orice om normal o alege pe prima...hee hee

| Holiday a răspuns (pentru LaviniuA):

"Exista partide politice care promoveaza idei realtionate cu sexualitatea?"

Nu, dar exista partide politice care acorda drepturi egale tuturor orientarilor sexuale.

| inhalingbag a răspuns:

Se adun cât mai mulți prosti care se prostesc si mai mult?

| gabicoo a răspuns (pentru LaviniuA):

De partidul de la noi care promovează ideea europeana de părinte unu și părinte doi nu ai auzit?
Nu pot nominaliza pentru că regulile comunității TPU nu permit acest lucru!

| Drimmero a răspuns:

Trebuie sa fie si evenimente care sa ii includa si pe ei, totusi sunt si ei cetatenii unei comunitati.
Habar nu am ce se intampla ca nu am fost dar presupun ca asculta muzica si se distreaza ca in orice alt festival.

| LPCTSTR a răspuns (pentru inhalingbag):

Mda, a ajuns romanul care sa-i faca prosti pe restul, era atat de previzibila aparitia.

| LPCTSTR a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care exista si concerturile sau oricare alt festival: lipsa de ocupatie.

| inhalingbag a răspuns (pentru LPCTSTR):

Te-am ofticat homosexualule? laughing))

| LaviniuA explică (pentru gabicoo):

Am auzit de ideea aia, discutata in parlamentul de la Bruxelles.
Dar nu stiu inca cine ar promova asta si la noi... ma mai informez.

Off topic... comisia UE de cativa ani discuta si alte idei, unele destul de dubioase. De asemenea, unii membrii de acolo sunt cam dusi cu pluta.

| LPCTSTR a răspuns (pentru inhalingbag):

Ai gresit masa, poate o gasesti in parada aia.
Eu doar observam omniprezenta inutila a dacilor liberi, bulimici si aprigi varsatori de opinii care nu fac altceva decat sa arunce cu cãcat in oricine fara vreo retinere.

| inhalingbag a răspuns (pentru LPCTSTR):

'să arunce cu câcat' domnle, da dumneavoastră ce faceți amu? laughing) imi dați mai multă ațentie si vă enervați pe ceva scris online, laughing))))))

| Violleta2022 a răspuns:

Festivalurile astea sunt de zeci de ani in America si Australia si nu se intampla nimic rau, sunt doar comunitati de gay care fac un festival stradal cu muzica si dans, asa cum fac toate popoarele de alte nationalizati, sau romanii de 1Mai sau 23 august ori cand este ziua nationala.
Orientarea lor sexuala nu priveste pe nimeni si nu afecteaza pe nimeni, fiindca nu sunt genuls a ia pe nimeni cu japca in clubul lor si nici nu infleunetaza pe nimeni, care nu are acceasi orientare sexuala.
Homosexualii sunt oameni ca mine si tine, dar care au o preferinta sexuala diferita de majoritatea oamenilor, dar care nu afecteaza deloc viata celorlalti.

| LPCTSTR a răspuns (pentru inhalingbag):

In cazul de fata nu ti-am zis ca esti prost, deci n-am aruncat cu felcale in matale, pricepi?
Si cat despre nervi, nici atat; chiar imi face placere sa arat oamenilor cine sunt si cum se comporta, mai ales cand fac si deductii proaste ["deductia" c-as fi gay doar pentru c-am avut "curajul" sa confrunt dacul liber, in caz ca nici asta n-ai priceput].

| LaviniuA explică (pentru Violleta2022):

Mai eu n-as generaliza, ca toti lgbt nu influenteaza pe alte persoane sa fie ca ei.
Eu cand eram mai tanara am avut de-a face cu persoane din categoria lgbt singure, care ma abordau mai discret sau nu. Desi era clar de la inceput ca nu imi voi schimba orientarea de dragul vreuneia si ii dadeam cu flit, totusi, unele erau destul de scarboase si insistente.

Nu stiu daca si azi se intampla la fel tinerilor. Probabil ca e mai rar, pentru ca miscarea lgbt e mai raspandita.

| inhalingbag a răspuns (pentru LPCTSTR):

Nici nu o sa mai incerc la nivelu dumneavoastră de retardism laughing

| LPCTSTR a răspuns (pentru inhalingbag):

Tu nici n-ai habar ce-i ala "retardism" din cate observ, n-am incredere ca ai discernamantul asta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E mândrii că așa e ei.

| Cristi9997 a răspuns (pentru Holiday):

Saracii ii discrimineaza lumea.
Te judeca lumea si daca ai fetisuri cu picioare sau vrei sa faci sex cu minore. Trebuie sa treci peste nu sa faci o religie din asta. Pentru ca sunt exact la fel.
Atat timp cat iti expui sexualitatea normal ca o sa te judece unele persoane.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cativa incearca sa promoveze homosexualitatea ca pe o normalitate. Iar restul de 99% dintre participanti, sunt mascarici care cersesc atentie. Naiba stie daca sunt gay, sau doar prosti.

| Violleta2022 a răspuns (pentru LaviniuA):

Traiesc in occident de peste 30 de ani si aici nu au voie sa te influenteze sau sa vina sa-ti vorbeasca de orientarea lor sexuala, sex sau apropouri cu tenta sexuala la servici. Aici scrie in contract ca nu ai voie sa discuti viata personala sau sau sa faci avansuri sexuale nimanui cand esti la servici. Ma rog, am lucrat intr-o corporatie de finainte, nu in magazine sau alte locuri unde intalnesti si oameni mai simpli sau care nu sunt prea educati. Nici macar nu ai voie sa atingi pe cineva pe mana, umar sau sa imbratisezi un coleg, terbuind sa stai la 1 m de oricine. Poate si asta este un motiv pentru care nu am avut chiar niciodata asemenea oferte.