| sweetluly a întrebat:

De ce i se cuvine cinste autorului?
de ce este asemanata cartea cu o floare?

Cele mai frumoase expresii primesc funda +vot.

2 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Autorului i se cuvine cinste pentru că a deschis o poartă către cultura noastră, pentru că a scos din inima lui o comoară mai preţioasă decât orice giuvaier.
Cartea este scrisă atât de frumos şi cu atât de multă atenţie din partea autorului care concentrează tot sufletul lui încât e de o puritate ca a florii proaspete.

Sper că te-am ajutat. kiss

| maisey a răspuns:

Eu cred ca i se cuvine cinste autorului care a facut o carte frumoasa pentru ca a reusit sa'si exprime bine mesajul prin multa munca!