| Mihaela_Ilica_1976 a întrebat:

De ce este asemanata cartea cu o floare?

2 răspunsuri:
| malvinacroft a răspuns:

In carte gasim descrisa frumusetea florii, in floare nu gasim frumusetea cartii.

| Btth1974 a răspuns:

Asemanarea dintr-o floare si o carte este evidenta floarea te uimeste cu frumusetea ei chiar si daca nu ne dam seama ea exprima doua laturi tristete si fericire tristetea cand este uscata, fericirea cand este hranita cu apa si cu soare, iar cartea are si unele momente triste si unele fericite cum o floare ne invata sa zambim si o carte ne invata cunostinte noi sentimente noi!