| lara7 a întrebat:

De ce imi este atat de frica de viitor...de ceea ce o sa se intaple...de destin? Nu vreau sa cred ca iti este scris ceva...ci ca u decizi ce o sa ti se intample... dar nu este asa... Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| madutz90 a răspuns:

Eu mi-am facut astrograma.Am aflat multe lucruri atat despre viitor, cat si despre trecut si prezent.Multe lucruri s-au adeverit dar nu exact in modul in care mi-au fost spuse deoarece noi ne influentam singuri destinul.Eu cred ca Doamne Doamne a dat fiecaruia dintre noi o sarcina pe care s-o indeplineasca cat timp va fi pe pamant. Din punctul meu de vedere sarcina data de Dumnezeu e destinul nostru. In rest putem face absolut orice vrem cu viata noastra pentru ca nu o controleaza nimeni. De asemenea, mai cred ca Dumnezeu a lasat fiecaruia un suflet pereche pe care trebuie sa-l gasim pentru a avea o casnicie reusita. Nu imi este frica de destin si nici de viitor. viitorul mi-l fac singura cat despre destin...nu e infricosator pentru nimeni atat timp cat el consta (dupa parerea mea) in sufletul nostru pereche si datoria pe care o avem fata de Dumnezeu. Avem libertatea de a face ce credem noi ca este bine. Ni s-a dat aceasta libertate cand ne-am nascut si am avut norocul sa fim sanatosi pentru a nu depinde de cineva toata viata. Asa ca...de ce sa ne fie frica de destin sau de viitor?

8 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Eu cred ca daca imi vad de viata mea, de studii, de cariera, de traininguri in continuare si daca am incredere in mine o sa ajung acolo unde vreau eu, pentru ca stiu sa ma intind atat cat imi este plapuma.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

In mare parte tu decizi ce vrei sa faci... dar nu intotdeauna depinde numai de tine... iar cand intervin si alte persoane sau chiar societatea in care traim s-ar putea sa nu-ti mai iasa toate planurile. Incearca sa traiesti in prezent si sa te bucuri de el...

| ViVi a răspuns:

Nu trebuie sa te gandesti la viitor sad trebuie sa iti traiesti viata pe momentlaughing ca daca ne-am gandi la toate amanunte unde am ajunge?
rolling eyes

| monyk a răspuns:

Buna, traieste prezentul, asta conteaza, lasa teama deoparte, si eu am patit la fel inainte mi-era foarte teama de ceea ce va urma, traiam cu aceasta teama, dar asta nu e bine pentru psihicul tau...gandeste pozitiv...

| Roxana_6190 a răspuns:

Nu mai creded in prostiile astea... in tot ce vezi pe net sau la tv sunt niste prostii ce ar fi daca eu as fii depprimata ca nu stiu ce se va intampla peste 5 minute?! asta nu ar mai fii viata! ai vazut prea multe filme de groaza farto

| girlxx21 a răspuns:

Si eu ma gandesc la destin... Iti poti afla ceva din destinul tau printr-o interpretare a astrogramei personale este nevoie sa te adresezi unei persoane care se pricepe in astrologie are nevoie doar de data nasterii, ora, si locul...

| zuzumic a răspuns:

Eu cred ca nimic nu e intamplator... destinul ti-l faci cu mana ta dar daca e sa mori ...sau sa ti se intampla ceva rau nu e neaparat din cauza ca acum ceva timp ai luat o decizie gresita ci pur si simplu ca asa trebuia sa se intample... Viata e o lege nescrisa... 50% mana destinului si 50% mana ta... nu iti fie frica pentru ca oricum nu poti face nimic sa chimbi ceea ce trebuie sa se intample

| DonGiovanni a răspuns:

Numai crede in tot k vezi la tv nimeni nu stie ce o sa se intample