| andreii2 a întrebat:

De ce iti este frica cel mai mult? De cutremur, inundatii(daca locuiesti la casa), incendiu sau altele?
Mie imi este teama de foc.

Frica de gandaci, intuneric, etc,. nu se punelaughing

Răspuns Câştigător
| Rukhsandra a răspuns:

Nu mi-e frica de cutremur sau inundati...defapt nu mi-e frica de moarte big grin
singurul lucru de care mi-e friga este singuratatea straight face

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

De oamenii cu doua fete.

| cornculapte a răspuns:

Prin cutremur am trecut si poate-s eu mai tunata, dar nu m-a speriat foarte tare. Da, probabil o sa zici 'Lasa ca vezi tu cand o sa prinzi unul de-ala mare de o sa se prabuseasca casa pe tine'... Poate ai dreptate dar na, pana atunci, nu traiesc cu frica-n san.
Pai sincer, nu m-am gandit niciodata la asta. Nu pot sa zic ca imi e teama de vreuna dintre cele enumerate de tine. Mai mult imi e teama de hoti si criminali, ca la urma urmei, omul e cel mai periculos. Cand eram mai mica imi era frica sa dorm aproape de geam pentru ca mereu credeam ca o sa intre cineva si o sa ma omoare in somn. Acum nu mai imi e asa frica, dar o picatura tot mai e pe-acolo pe undeva.

| Skylerx a răspuns:

Cutremure sad daca stai in casa poate cadea peste tine! Mie imi batea inima, nu ma mai asistat la o varsta de 11 an la un cutremur! Si intunericul... acum nu imi este frica de el, sau povestile cu bau bau suntt false

| dulcik a răspuns:

De cutremur

| shadovv a răspuns:

De caini... am fobie... in rest de cutremur/incendiu nu prea. Stau la 1 iar vecinu de sub are o prelata pe care pot sa sar fara nici o problema xD

| ralucaralu a răspuns:

De incendiu.

| AndutzaAndu a răspuns:

Mi'e frică de păianjeni sau de şerpi, un pic mi'e frică de înălţime.

| Fvn a răspuns:

Eartquake :-s

| Ana a răspuns:

De cutremur si incendii, inundatiile nu se pun ca stau la bloc.

| D A R i U t S s A a răspuns:

Cutremur :-s

| alexutzu00791 a răspuns:

Ultimul cutremul m a facut sa ma trezesc fara rost, sa caut usa si sa lovesc cu capul in peretele opus ei. Nu pot sa zic ca am avut parte si de o inundatie, dar era apa de vreo juma' de metru. Iar eu ma plimbat pe strazi in pielea goala

| Aurelia_6050 a răspuns:

Cel mai mult imi este frica de singuratate. Aceasta este o senzatie foarte trista si neplacuta sigh Dar imi mai este frica si de cutremure, de cele mai multe ori. De incendiu.asa si asa. Incendiul cel putin poate fi oprit, in timp ce cutremurul e inevitabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cutremur si de incendii, locuiesc la bloc.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De inundatii si incediu mi`e frica. de cutremur nu prea pentru ca locuiesc la casa si am unde sa ies ca sa nu cada nimic pe minewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De vecinii care se uita insistent la mine in casa.