| anonim_4396 a întrebat:

De ce va este frica? ex.: intuneric, gandaci, psihopati sau ce va mai vine prin capbig grin ( exceptie Dumnezeu...ca de El se presupune a ne fi frica la toti)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De apa si femei grase.
Si de cine nu mi-e frica : de tine

40 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

De inaltimi, de teama de a ma schimba si de femei laughing

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mie mi-e frica de spatii inchise, stramte.

| lia a răspuns:

Imi este frica sa nu raman somera toata viata.
Chiar daca am terminat o facultate se pare ca este destul de dificil sa iti gasesti ceva in domeniu. happy

| lia a răspuns:

Si imi mai este frica de fosta "soacra" o femeie foarte rea worried
Sper sa scap de cosmarurile in care ea isi face simtita prezenta laughing

| elena a răspuns:

Frica de oameni.

| hândel a răspuns:

De necunoscut.

Shin
| Shin a răspuns:

De serpi presupun... in rest. sunt ok happy
S h i n

| inna a răspuns:

Mi-e frica ca nu o sa-mi gasesc niciodata jumatatea...pana acum n-am intalnit pe nimeni sa ma completeze asa bine laughing

Janina
| Janina a răspuns:

Ma sperie viitorul! e atat de nesigur...totul e in declin in ultima perioada!

| Parintele a răspuns:

De d-Zeu nu mi-e frica pentru ca nu exista.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

De efectele prostiei, pentru ca sunt imprevizibile.

| MisterKat a răspuns:

Mie imi este frica de sobolani, de volume mari de apa ex. oceane, frica de izolare, de a muri, ah. si mi-e frica sa traiesc in Romania, cred ca la multi ar trebui sa ne fie frica de Romania. Dar totusi se poate si mai rau. ex.Albania,Bulgaria,Rusia,Irak,Iran.etc
"Traim in Romania si asta ne excita tot timpul! " laughing

| Klara a răspuns:

De broaste, de apa adanca, de asa zisii monstrii marini (in ai caror existenta cred din pacate), de vulturi ( ma inspaimanta pana si cand vad vulturi impaiati )....de multe mi-e frica.
Si de psihopati, foarte tare ma tem.

| dulshe a răspuns:

Pai cateodata seara cand ma uit la un film de groaza, mie putin frica de intuneric, mi-e frica de serpi si paianjeni,

| CrucifiedCountess a răspuns:

A cam inceput sa-mi fie frica de inaltime...de intuneric dar nu chiar frica, caci realizez ca nu e nimic acolo, dar devine incitant.si de crocodili...bine ca n-avem p'aicilaughing si de al de sus...nu mi-e frica, nu mi-e frica de bau-bau

Răspuns utilizator avertizat
| Moneyandfame a răspuns:

Frica de esec e cea mai mare frica pe care o are omul.

| andreutz a răspuns:

Mie mi-e frica sa nu mor si eu virgin la 40 de ani sad

| SimpleSergio a răspuns:

De insecte...de dentist, dar asta depinde si de el happy ce fel de impresie imi lasawinking mi-e frica sa nu fac mai mult de 5 copii.si mi-e frica ...De nimic! Eu sunt ca soarele...rasar si luminez totul!

| friedaka a răspuns:

Ba de Dumnezeu nu mi-e frica deloc, ca doar nu e Bau Bau! Doar nu va imaginati ca Divinitatea e cineva care sta si penalizeaza prin pedeapsa ceea ce facem! Ar fi pueril si nedemn din partea Lui. Actiunile noastre sunt cele care atrag tipul de raspuns corespunzator. Nu-L implicati pe Dumnezeu in greselile noastre, ca n-are nici o treaba.
Si ca sa raspund intrebarii: mi-e frica de a nu-mi folosi la maxim calitatile care mi-au fost date, de-a nu ma irosi. Mi-e frica de alienare si de pierderea curateniei interioare.

| MihaiA a răspuns:

Mi-e frica de mine. Mi-e frica sa nu gresesc pe unde ma duc, mi-e frica sa nu reactionez urat la aflarea unor vesti. mi-e frica de mine, si de Dumnezeu ( da asta e o frica pe care ar trebui s-o aiba toti )

| ina a răspuns:

Imi e frica de insecte, de gaini (nu rade, am fost traumatizata cand eram mai mica), si, de fapt, de orice pasari de curte, imi plac doar puisori, imi e frica de scari (imi e foarte frica sa nu pic pe scari, sa imi rup coloana, fracturi interne sau sa-mi pierd chiar viata), de intuneric (la urma urmei, nu ma pune nimeni sa ma uit la filme de groazalaughing ), si... ma sperie, dar nu pot spune ca imi e frica, de multimi de oameni necnoscuti, dar pana la urma ma obisnuiesc si nu mai am nici o treaba cu ei.

| alecs_5368 a răspuns:

Imi este frica de insecte mai ales de pãianjeni :-ss...si ar mai fi ceva(e cam stupid si fara nici un sens.): mi-e frica sa vad pe cineva ca vomita sau ca ii este rau.sau sa nu aud pe cineva k zice "o sa vomit"...sau lucruri de genu' .nu k mi-ar fi scarba, pur si simplu mi-e frica, imi ramane aceea imagine in cap mult timp...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De injectii si de dentist.de dumnezeu inca nu imi este frica, deoarece nu mi-a demonstrat inca faptul ca exista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In afara de cele 5 frici primordiale, ar fi frica de a ma face de ras (in stil magistral).
Cele 5 frici primordiale sunt:
-frica de pierdere a identitatii
-frica de moarte
-frica de mutilare
-frica de a pierde persoanele apropiate
-frica de izolare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu sa imi fie frica de ceva. Poate imi e frica de moarte dar nu in aceiasi masura cum le e frica la toti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De albine, bondari...cand vad una, zbier si tip rauu straight face chatterbox

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie de masinile oprite la stop. Sa nu deschida portiera in timp ce trec cu bicicleta, de asta incetinesc cit pot de mult. Si culmea asta s-a intimplat de mai multe ori. Asa ca am o gramada de julituri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-e frica de cancer si, in plus, cele scrise de Gabriel.