| eeeeeeeeee a întrebat:

De ce mai stau pe mess cei care au la avatar DND? pe mine ma enerveaza chestia asta.adica de ce sa mai stai daca tot esti ocupat.mai ai timp sa intri pe mess? sau e o modalitate de a spune:"eu sunt un fel de napoleon, ce stiti voi"?

21 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Ca sa stii ca sunt acolo... Ca un ghimpe in coaste... Incearca sa atraga atentia, probabil... Am scris in urma cu ceva timp un blog pe o tema asemanatoare... Intr-o seara aveam o tipa care avea status pe mess "DORM!"... Asa suna blogul scris: "Am realizat ca a aparut un nou fenomen... acela de a dormi pe mess... e cam ciudat... sa ne gandim ce ar putea insemna un status de genu "dorm" la cineva care e online pe mess... Sa ne gandim... ar putea insemna ca acea persoana a adormit cu capul pe tastatura in timp ce vorbea cu cineva pe mess... dar totusi... exista locuri mai confortabile unde ai putea dormi... ca de exemplu PATUL... Din alta ordine de idei s-ar putea ca acea persoana sa "doarma in picioare"... si in cazul ala... sa zicem ca o intelegem... dar in cazul in care avem un status de genu "dorm DND"... Pai daca dormi DND... atunci nu ar trebui sa fii pe mess... mie cel putin asa m-i se pare normal... sau... daca chiar vrei sa fii pe mess, poti sta si pe invisible fara sa stie tot poporul (lista ta de mess) ca tu dormi si nu vrei sa fii deranjat... sau... pana la urma poate fi doar o alta metoda de a atrage atentia folosita de niste copii fara personalitate... Voi ce parere aveti despre asta?"
http://blog.360.yahoo.com/......Lw2fqqQg--

lolita
| lolita a răspuns:

Eu na am dnd ci ocupado big grin, este ceva de genul, tu vorbeste cu mine si eu iti raspund daca am chef, daca nu presupune ca nu sunt in casa.

| dulshe a răspuns:

Nici eu nu stiu dc mai stau pe mess, cunosc si eu pe cineva MEREU deci mereu si nu mint, mereu ae la status NU'SS, app era o fosta prietena de-a mea si poate as fi vrut sa mai vb cu ea dar cum mereu scrie la status NU'SS sau DORM app cum sa vb cu omul? nici eu nu inteleg dc mai pun asta daca sunt ocupatiithinking

| lia a răspuns:

laughing Nu am pus niciodata DND la avatar, daca nu imi face placere sa vorbesc cu cineva, sau nu vreau sa ma bombardeze cu mesaje, stau pe offline. Oricum cei care fac asta, sau care scriu tooata viata lor la avatar sunt cam stresanti big grin

| Alexandrinaa a răspuns:

Eu recunosc ca stau pe internet pe mess cu el deschis, dar sunt persoane care stiu ca pot avea nevoie de mine sau eu de ele, cand ma uit la lista, si trebuie sa fiu vazuta. Mesajul cu DND este pentru ca nu doresc sa fiu deranjata, asta nu cred ca incomodeaza pe cineva, imi pare rau. Si, in orice caz, daca este ceva foarte grav sau important de anuntat, sa fiu acolo. Nu spun ca sa nu fiu deranjata cu o problema importanta, dar totusi... nu cu intrebari gen: ce faci, cum esti sau mesaje de grup care sunt totusi destul de enervante, mai ales cand primesti un: am plecat acasa, va pup! Adica ce ne intereseaza de fapt unde ai plecat? Asta nu inteleg. In rest, nu pot fi impotriva celor care chiar au treaba dar trebuie sa fie vizibili pentru anumite persoane... nu se stie niciodata! happy

prfml
| prfml a răspuns:

Mi-a placut. laughing

| Klara a răspuns:

DND - nu deranjati, ca vorbesc numai cu cine "vrea" muschii meihappy

regis
| regis a răspuns:

Poate sunt ocupati, dar in caz ca apare ceva important... Eu in cazurile astea stau pe invi si prietenii stiu ca sunt on, dar nu ma deranjeaza de dragul conversatiei.

| Zâmbărici a răspuns:

Poi da dar pe moment poate omul are treaba si nu vrea sa iasa de pe mess eu stiu sh pe mine ma enerva chestia asta inainte dar asta e treaba fiecaruia asa ca...

| moonY a răspuns:

Dar aia care scriu "nu sunt pentru nimeni?"
dar pentru CE esti pe messenger? sa-ti admiri avatarul?

| zu a răspuns:

Poate ca nu vor sa fie deranjati de anumite persoane. oricum nu are o foarte mare importanta asta

| Little Kid a răspuns:

Poate vor sa ii "deranjeze" doar unele persoanetongue

| ciupy a răspuns:

Aiki ai dreptate imi place cum gandesti... de jmecheri... ce nu sunt...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ca eu nu am dnd...eu am offlinelaughing)sa nu ma deranjeze nimeni...si vorbesc cu cine vreau...am obiceiul sa las laptopul deschis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate vor sa ii "deranjeze" doar unele persoanebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca gandesti asa e clar.
poate vorbesc aia la microfon si au treba...na

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca gandesti asa e clar..
poate vorbesc aia la microfon si au treba...na

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca gandesti asa e clar..
poate vorbesc aia la microfon si au treba...na

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaaa pentru ca sunt niste fraieriii draga mea niste cretinii...vezi doamne sa vada lumea ca eu dorm sau ca eu am de lucru s nu am timpca altis a sstau pe mes... s. tie cum e aia oricine e smecher intre 4 peretiitonguewinking...kisssyaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate unii intra pe mess inca de dimineata si-l lasa deschis toata ziua. Fiecare cu optiunea lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu mai pun DND. sa-ti rasp la intrebare pun DND ca nu vr sa ma deranjeze nimeni cu o exceptie ea fiind iubitika mea. acum ai inteles dc?