| anonim_4396 a întrebat:

Hey ma cam enerveaza un lucru : mama mea este prea serioasa si isi face mult prea multe griji pentru mine. Sunt destul de mare ca sa imi port si singura de grija. De fiecare data cand ieseam cu baieti si fete stateam tarziu pana pe la 10 seara si eram in parcu de langa blocul meu, unde ma putea vedea pe geam, si ceilalti vroiau sa stea mult mai mult dar pe mine nu a vrut sa ma mai lase ca cica era tarziu si era chiar langa blocu meu.nu avea de ce sa isi faca griji. plus ca sunt destul de mare.thinking si ma cam enerveaza. cand am fost cu un tip anul trecut ma suna din minut in minut sa ma intrebe cat mai stau si era ora 6straight face mi se pare cam exageratawinking isi face prea multe griji chiar si cand nu trebuie.si a venit dupa mine.si eram cu gaigkamiu si m-a vazut cu el si m-a intrebat de ce stau cu baieti ca e prea devreme si a inceput sa ma intrebe, cinei ala?, unde sta?, cati ani are", de cat timp stai cu el" si va dati seama ca a inceput sa ma enerveze cu intrebarile ei stupide.si nu stiam ce sa ii zic deoarece nu trebuie sa stie ca stau cu baieti ca incepe iar ca vai e prea devreme si ca nu vrea sa ma vada cu ei si chestii din astea.pai daca de acum face asa cand o sa am 17 ani ce dracu ma fac cu ea?oh go on. orice i-as spune ea ma ia la intrebari si ma enerveaza si nu ii pot spune niciun secret e prea grijulie si intotdeauna tin lucrurile pentru mine sau le povestesk prietenilor.Nu e deloc de gashka si ma enerveaza chestia astahappy

10 răspunsuri:
| alish a răspuns:

Deci ai o problema des intalnita in randul adolescentiilor:happy sa stii ca mentalitaiile se schimba de la 10 la 10 ani happy asa ca mama ta nu are cum sa te inteleaga asa cum nici mama ei nu o intelegea... incearca sa ii zici in momentele in care te trateaza ca un bebelus:`` mama, pe tine nu te enerva bunica-mea cand te lua cu intrebari din astea sau cand te trata ca pe un bebelush``, Atunci ea isi va da seama ca tu ai crescut si ca ai nevoie de libertate sh mia ales de intemitate. Poti sa ii mai spui:``mama ar trebui sa stii ca mai crescut indeajuns de bine incat sa nu intru in probleme sau sa nu pot sa imi port singura de grija``. Sincer si eu is in problema ta, dar i-am explicat ca am nevoie de libertate ca orice adolescent sh mai ales de intimitate, si acum am aceste 2 lucruri. Sper ca ti-a fost de folos sfatul meuhappy si mult succes cu mama tahappy:*

| Alexa_9443 a răspuns:

Cati ani ai ?

| Alexa_9443 a răspuns:

Si care era intrebarea laughing?

| Bianka1811 a răspuns:

Te inteleg uneori parinti pot fi foarte enervanti cu intrebarile lor chatterbox cred ca ar trebui sa ii spui ca esti mare si ca stii sa ai si singura grija de tine, si poate o sa se mai linisteasca desi nu credwinking nu cred ca o sa inceteze cu intrebarile astea chatterbox decat cand te mariti laughing happy

| aNoNiM_3767 a răspuns:

Pai poti sa-i spui asta... daca o spui aici nu prea rezolvi nimicbig grin... poti sa o iei cu frumosul si sa-i spui mama nu crezi ca sunt cam mare sa mai faci asta?
chestii din asteahappy

| celsia98 a răspuns:

Cea ce este naspa este ca nu ne alegem noi parintii, dar ai incercat sa vb cu ea? Daca nu si nu incearca si tu la schimb de mame

| Cereala a răspuns:

Mama ta isi face foarte multe griji pentru tine pentru ca te iubeste, si nu vrea sa patesti ceva, explica-i ca uneori te simti ca un bebelus poate te va injetelge good luckwinking

| Dianaa14 a răspuns:

Da catzi ani ai?

| OneMoreChance a răspuns:

Asa e si tata oh go on de fapt a fost, dar eu am 11 ani si de curand am inceput sa ies prin parc cu prietenii, pe la ruinele orasului... sh tata de fiecare data ma batea la cap, ma suna din 10 in 10 minute, era enervant, chiar si cand ma duceam la antrenamentul de baschet venea cu mine pana in vestiare sa imi aranjeze hainele crying( ce trist, pana i-am explicat : nu crezi ca esti cam prea grijuliu? sunt mic dar nici chiar asa, sa ma verifici constant, si de atunci s-a schimbat radical, ma lasa destul de mult afara si in parc; nu mai e atat de enervant... si chestii sper ca am ajutat happy

| alexandra_5098 a răspuns:

Si care era intrebarea?laughinglaughingrolling on the floor