| lololololol a întrebat:

De ce parintii( doctori) nu isi pot opera fiul/fiica?

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Din cauza implicarii emotionale. Sunt predispusi sa faca greseli importante.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pai hai sa o laum asahappy Daca sa zicem ca u ai fi doctorita da?happyAi putea sa iti operezi fica sau fiul? Nu!love struckPentru ca ai prea mari emoti...si din cauza emotilor poti face ceva care sa iti afecteze copilulwinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pentru ca se implica emotional si pot face greseli.

daniela
| daniela a răspuns:

Emotiile sunt prea mari si rsicul la fel, nici nu pot sta sa priveasca

| Malvina24 a răspuns:

Interesant! chiar nu stiam asa ceva! mi-a placut intrebarea ta si raspunsurile tuturor! nota 10

| costyn162 a răspuns:

Adevaratii profesionisti cred ca pot opera membrii familiei.

| monyk a răspuns:

Buna, poate ca este din cauza fricii, le e teama ca din emotii prea mari, sa esueze, orice viata conteaza dar mai ales cand e vorba de propriul copil nu e totuna, iubirea care o poarta un parinte pentru un copil este foarte mare, ii vrea tot binele si de aceea lasa pe mana altor doctori sa se ocupe de pruncul lor, asta ca in cazul unei nereusite sa nu aibe parte de o trauma, depinde de fiecare.

| Fifylici a răspuns:

Uite de ex ai mei sunt invatatori si profesori
dar niciodata nu m-au ajutat sa sa ma invete
cand am luat meditatii am platit p aletcnv sa mma medideze
asa e parintii niciodata cand vin vb de copii lor sse dau la oparte

| Ana213 a răspuns:

Have no fear the doctor is here!
Oare nici eu nu am voie sa imi repar calculatoru meu? laughing

| ina a răspuns:

Pentru ca nu au voie sa se implice sentimental intr-o relatie doctor-pacient.Asadar,doctorii nu au voie sa-si opereze rudele.

| M_5636 a răspuns:

Depinde de cum considera parintele ca medic daca se considera si stie ca este un medic bun cred si-ar opera copilul, dar daca este constient ca nu este un medic foarte bun nu o face... parerea meabig grin

| gingasull a răspuns:

Pentru ca nu au voie in primul rand, iar in al II-lea rand intervin emotiile foarte mari
A doua situatie este : Un preot niciodata nu poate sa oficializeze slujba de inmormantare pentru : mama, tata, etc. Si nici macar cununia religioasa nu poate sa o efectueze atunci cand cei vziati sunt rude de-ale lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca fata de o persoana draga, isi pierde singele rece si poate face greseli. Cind este vorba de un necunoscut, nu mai este implicat emotional si se poate concentra asupra a ceeace face.