| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii oameni sunt obsedati de anumite lucruri?

3 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Pt. ca asta le sta in fire... daca le iei ce le place...se oftica(zis popular) laughing
cunosc multe persoane cu aceasta "boala" si te compatimesc si pe tinewinking sad
xoxooo, mary peace sign

| yadora a răspuns:

Pentru ca sinapsele lor fac un scurtcircuit si pe ce au pus ochii pe aia au ramas fixati...restul nu le mai atrage atentia ....li se pare ceva banal...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu exact la ce lucruri te referi.
In unele cazuri se intampla pentru ca de la pasiune la obsesie e doar un mic pas. In altele e vorba de obsesii date de tulburari psihice (apar la personalitatile obsesivo-compulsive).