| maniac a întrebat:

De ce VEVO nu este valabil si la noi in tara? adica am vrut sa ma uit la un videoclip si imi spunea ca nu este valabil in regiunea ta...

3 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

VEVO=Very Evil Video Organization

Mai multe videoclipuri nu sunt valabile in Romania, din cauza drepturilor de autor solicitate de VEVO si lipsa lor de profesionalism.

| DirTek a răspuns:

Acelasi motiv pentru care si Sony a luat acelasi masuri.
Intradevar, majoritatea videoclipurilor de la Vevo merg (desi site-ul nu merge).
Este vorba de protejarea drepturilor de autor. Se stie foarte bine ca rata pirateriei din tara noastra este foarte crescuta si din cauza asta s-au decis sa ia unele masuri de protectie impotriva acesteia.

| PrajituricaCuFrisca a răspuns:

Ba e, dar pe youtube.fii atent, poate ai dat de prea multe ori pe video.si mie mi s-a intamplat, dar acum nu.sa stii ca trebuiesa fii rabdator.si eu eram la fel. fundoiul?