| Kokolina a întrebat:

De ceva vreme tot vad la descrierea unor poze pe hi5 ale unor prieteni si vad chestia cu :"own persoana" si apare numele cuiva. Daca stiti ce inseamna spuneti-mi si mie va roghappybig grin

Răspuns Câştigător
| ImmortalQueen a răspuns:

Pai de exemplu cand vezi un comentariu 'vreau own', inseamna ca acea persoana care a lasat comentariul ii place foarte mult poza, si vrea ca la descrierea pozei respective sa fie pus 'own pentru cutarica'. Adica acelei persoane care vrea own ii place acea fotografie si vrea ca poza sa-i "apartina", intr-un fel sau altul. sper ca te-am lamurit :*

7 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

In principiu cuvantul own inseamna a apartine... deci thinking presupun ca respectivele poze sunt "dedicate" respectivelor persoane.hee hee
O zi buna! happy

| R9kitty a răspuns:

Pai poza aceea este dedicata acelei persoane, sau e ca si cum ar fi a ei, pentru ca ii place ff mult. Daca iti place poza cuiva, si ii spui,, vreau own'' si scrie la descriere,, own --numele tau--'' atunci poza e ca si a ta. (pentru ca owner-stapan). Sper ca te-am ajutat. Bye

| คηĐЯээд a răspuns:

Buna cand scrie cineva own pe hi5
inseamna ca ii place foarte mult poza si vrea 'own'adica sa fie doar a ei/lui pot avea own si mai multe persoane...

| xClementine a răspuns:

Own inseamna poza apartine sau este dedicata persoanei respective. happy Fundita?

| chemicalX a răspuns:

Inseamna ca poza respectiva sau ce o fi, e numai a ta, ca tu esti "proprietara ei" big grin
funda?

| ThinkPink a răspuns:

Vrea sa zica"fara Ana " de exemplu

| xxChupsy a răspuns:

Own=proprii... dar cand e ex: "own Maria" vine "poza mariei" ...ai observat ca la comuri altii zic "vreau own!" si altii la descriere baga "own persoanawinking "