| iuandfto a întrebat:

De curiozitate : daca vrei sa te faci rapper trebuie sa ai voce?

14 răspunsuri:
| lunarwolf a răspuns:

Mă,să știi că oricine se poate face rapper, cu câteva condiții :
1. Să ai oarecum voce - una plăcută, nu atunci când deschizi gurița să trimiți toți spectatorii în spital.
2. Să ai talent. Să știi să compui piese frumoase, care exprimă ceva... părere personală asupra a ceva sau ceva din viața ta care te-a marcat, etc.
3. Să reușești să transmiți sentimente din ceea ce compui.
4. Să ai cursivitate, să știi să reciți cum trebuie; cu alte cuvinte, să nu ți se îmbârlige limba în gură.

Cam asta e. happy Baftă!

| lunarwolf a răspuns:

4lex,lasă că știu eu ce spun. happy

Cred că am cea mai mare experiență cu rapperii dintre toți de pe site.
Așa că ăla care a dat stupid și nefolositor să se ducăăă unde-l trimit eu. happy Nemenționabil UNDE.
Nici nu mă oboseam dacă știam ce oameni sunt pe-aici. happy

| BiaRawr a răspuns:

Stii, multi au. Dar si alti multi nu. Daca ai niste versuri bune si te filmezi si te pui apoi pe youtube, cine stie ce devii peste noapte. Ma rog.Bafta.

| haifisch a răspuns:

Doar nu vrei sa te faci rapper mut. laughing

| Hirako a răspuns:

Da

| xilotto a răspuns:

Poi avand in vedere ca trebuie sa reciti/canti/intonezi niste versuri ar fi indicat sa ai o voce cat mai placuta. un timbru bun tongue

| Diana_3108 a răspuns:

Nu. trebuie sa ai talentsmug

| Loca a răspuns:

Nu, cum imi zicea mama parca recita.Deci nu trebuie doar sa stii sa canti dar ca si cum ai citi.

| alexshobyx a răspuns:

Nu neaparat ...important este sa ai mesaj si sa convingi lumea prin beat(negativ)winking... trebuie sa ai putina vocatie dar se poate rezolva prin programe pe calculator de modificare a vocii happy.Sau in cazul vocii poti s-o faci mai groasa prin fumatlaughing sau sati "bagi pe gat" gheatahappy.

| alexshobyx a răspuns:

EvilBite, nu trebuie sa stii sa compui piese... daca poti sa canti bine, vin oameni cu texte pentru tine + ca iti aduc colaborari, nu ma invata tu pe minewinking

| alexshobyx a răspuns:

Hey.nu luati primul meu raspuns ca fiind doar amuzant.tot ce am zis este adevarat straight face

| alexshobyx a răspuns:

aaaa.prietene, nu vreau sa fiu insistent dar ai promis ceva pentru un raspuns cat mai complet...

| Gstefan a răspuns:

Tu ce crezi ?

| Bibis03_9153 a răspuns:

Voce si talent