| Cortex a întrebat:

De unde pot cumpara o crema pentru punctele negre de pe nas?

Răspuns Câştigător
| JesterRO a răspuns:

Nu stiu de creme dar stiu ca punctele negre ies daca faci infuzie cu ceai vreo 15 minute, apoi framanti zona cu degetele.
Infuzie adica fierbi ceaiul (de mustel), il mai lasi cateva minute sa nu fie chiar incins, dupa care stai deasupra lui cam 10 minute-15 minute, cu un prosop pe cap, astfel incat sa nu intre/iasa aer, decat foarte putin pentru ca tu sa respiri! Ideea e sa transpiri si sa ti se deschida porii pielii ca apoi sa iasa mai usor punctele negre. Poti sa mai tragi o gura de aer din cand in cand. Imediat dupa ce dai prosopul la o parte mergi in fata unei oglinzi si storci punctele negre, ca si cand storci un cos.

9 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Lasa Avonu` ca nu`i bun de nimic. Ia-ti de la farmacie Retin-a si ti se vor duce treptat straturile de piele jos cu tot cu puncte negre [ nu te gandi ca iti cade pielea cu totul laughing doar se regenereaza sa zic asa ].

| Ciprian a răspuns:

De la farmacie.

| disw a răspuns:

De la farmacie:*

| shtephan a răspuns:

Gasesti la magazinul de cosmetice, plasturi pentru puncte negre sau crema revigoranta abraziva de la avon din gama "clearskin".
Le poti scoate si natural, astfel: umezesti bine fata si te freci usor cu malai. Faci operatiunea asta de cel putin 2 ori pe saptamana si iti garantez ca scapi de ele (asa am facut si euwinking )

| AnGeL a răspuns:

Intreaba la farmacie

| AnGeL a răspuns:

Intreaba la farmacie

| annna a răspuns:

De la farmacie

| nikolettta a răspuns:

Poti lua de la farmacie

| Marci a răspuns:

Crema nu iti recomand nu o sa te scape de ele dar poti incerca gelul de curatare a punctelor negre clean and clear blackhead este minunat l-am incercat