| Andruta a întrebat:

De unde pot cumpara si eu ochelari patrati cu lentile transparente care sunt si de soare si de vedere?hee hee din pitesti daca se poate. Dau funda + votlove struck

2 răspunsuri:
| ღNameღ a răspuns:

Pai.faza e ca nu poti.Se cheama lentile heliomate ca am si eu.Dar eu cred ca tu te referi la ochelari cu rama ca aia de soare. Daca vrei de duci la optica si le spui ca vrei lentile heliomate si o sa iti arate 3 tipuri:gri, negri sau fumurii, si apoi alegi rama, cam atat

| xt9000 a răspuns:

Acestia sunt ochelari cu lentila heliomata care sa intuneca la lumina puternica. poti sa dai comanda cu dioptriile tale dupa ce iti faci controlul si sunt multe rame patrate