| porcelan a întrebat:

De unde vine titlul filmului "anatomia lui Grey"?

Răspuns Câştigător
| death a răspuns:

Este un mic joc de cuvinte. Grey a fost un cercetător englez care a alcătuit un atlas foarte complet de anatomie în urmă cu câteva secole. Colecţia lui de desene încă se mai studiază la Medicină, sub numele de "Anatomia lui Grey". Pe de altă parte, pe tipa din serial o cheamă Grey şi este medic, deci pricepută în anatomie. În paralel, acţiunea serialului urmăreşte şi trăirile interioare ale ei, propunând o introspecţie în... anatomia personalităţii fătucii.

2 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Ee... ea e Gray.big grin este medic...deduci singur/a de unde vinebig grin

| squib a răspuns:

La inceput aceeasi intrebare mi-am pus-o si eu, insa mi-am dat seama ca titlul e legat de Grey, mai ales de trairile ei interioare, practic noi ca telespectatori ne implicam in viata ei ca intr-un curs de anatomiehappy