| ⅓Al€X_Red Mx⅓ a întrebat:

Deci, aprind calculatorul iar dupa 10 minute mi se da restart singur! De ce? Ce pot sa fac? Daca reinstalez windowsul se mai intampla acest lucru?

12 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Te-ai pricopsit cu virusi! Inainte sa reinstalezi windowsul mai incearca sa-l devirusezi. Daca nu merge, atunci reinstalarea este chiar indicata!

| DonAnonymius a răspuns:

Cred ca e vorba de "Automatic updates". Ori alta problema nu stiu care poate fi. Daca reinstalezi windows-ul sigur nu va mai avea aceeasi problema. Bafta

| ELD a răspuns:

Ai virusi incearca sa-i dai restart de mai multe ori si vezi daca mai face asa, daca mai face baga windowsul din nou. succeshappy:!:*

| madia a răspuns:

Depinde.
Poate fi si o problema Hardware ( sursa, placa de baza...)

Te statuiesc totusi sa reinstalezi Windows-ul. Daca face iar probleme trebuie sa mergi cu el la un service sau cheama un prieten, vecin care se pricepe la PC-uri.

| judgement a răspuns:

Da ti se va intampla, de cand ti se intampla asa? de cand au venit caldurile? daca nu te pricepi poti sa il iei in brate si sa il duci la o firma de calculatoare sa iti faca o curatare in el, deoarece ai praf pe radiatorul de pe procesor iar coolerul nu face fata pentru al raci. iar el ca protectie ca sa nu se arda isi da singur restart. poti sa ii cureti si sursa pentru ca si ea se incalzeste, si ca sa nu se arda da restart la tot sistemul.

nu este o problema grava deci se poate rezolva asa ca nu intra in panica.

| Boniboon a răspuns:

La fel mi se intampla si mie.Reformateaza-l :]
Probabil un virus a ajuns pe undeva prin C.

| danny1337 a răspuns:

Fa un OverClock!

| ovidiu79 a răspuns:

S-ar putea sa fie si din RAM i incearca o reinstalare de windows iar daca se repeta cresc sansele ca RAM-i sa fie de vina

| adry_4721 a răspuns:

Poi sa nu fi intrat tu undeva unde ti se reseteaza dupa 10 munute.Cred ca ar trebui sa til reinstalezi din nou si nu iti va mai face asa. A si vezi daca poate sa til instaleze in o limba pe care sa o stii tu,(caz de e intr-o limba pe care tu nu o cunosti prea bine). pupkiss

Răspuns utilizator avertizat
| Cheloo_4836 a răspuns:

Deci instaleaza windows din nou apoi primul lucru pe care il faci instaleaza antivirus

| YourName2012 a răspuns:

Iti spunca si eu am avut aceeasi problema... daca face un zgomot sa stii ca ti s-a ars un fir. trebuie dus la unul care se pricepe la Calculatoare sa iti schimbe firul si unde a ajuns si acelea probleme in calculator, bafta!