| Duucu a întrebat:

Deci, eu am vrut sa-mi iau un joc, si treaba este ca jocul merge sloow, adica in reluare. Un prieten mi-a zis ca procesorul este de vina.Am un procesor Intel Celeron CPU 430@1.80GHz.Acum vreau sa-k schimb cu un procesor Intel Pentium Dual Core E5700 3.0 GHz socket 775 Box si nu sunt sigur daca imi va merge pe calculatorul meu.Eu am socket 775 LGA. Dar conteaza si coolerile pentru procesor? adica trebuie sa am un coocler bun ca sa-mi mearga bine procesorul?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

LGA 775, 775 LGA sau 775 este acelasi lucru. Singurul lucru de care trebuie sa mai tii cont este FSB-ul care-l suporta placa de baza. Deoarece ambele procesoare au FSB=800 inseamna ca nu sunt probleme. Da-i bataie!