| NoNameexd a întrebat:

Deci sa va spun cateva din trairile mele nu sunt inventate sau luate de pe site-uri, carti etc. sunt pur si simplu traite de mine si cateodata impreuna cu cineva. nu pot povesti tot, sunt prea multe, dar daca vi s-a intamplat ceva asemanator, nu ezitati, sa povestiti.sa incep: Eram in scara mea de bloc, locuiesc de 9anii si ceva, de cand aveam cam 4-5 ani cert e ca atunci la inceput totul era frumos, nici nu stiam de chestiile astea. cand am implinit 10 ani eram in scara de bloc singura, parinti mei erau plecati iar eu ii asteptam totusi se auzea cineva coborand de pe scari, nimic neobisnuit, in capul meu erau vecini, m-am apropiat putin se scara am vazut ca se aude cum coboara cineva de vreo 10 min se tot auzea si nu se vedea nici urma de om, eram la o distanta unpic mai mare de scara dupa care vad o umbra matura neagra cu niste pantofi care se rezemase de balustrada si parca ma privea, am stat printr-o stare se soc cateva secunde dupa care am iesit pe usa blocului si am stat afara. nu imi pot imagina cine ar fi putut fi. Aveam 12 ani si am ramas singura acasa seara trebuia sa imi astept sora sa vina de la munca tata cu mama intrase in tura de seara, iar eu trebuia sa o astept am venit de la scoala era ora 7 cam asa, am intrat pe calculator, si am inchis usa de la camera, pe hol mama a pus o iconita care lumina in priza bun am inchis usa pentru nu a vedea privelistea de pe hol pe hol avem si cateva mingii care stateau pe dulap bun deci am inchis usa si dintr`o data s-a auzit niste pocnituri am iesit din camera si am obsevat ca icoana mamei era sparta pe hol ca si cum cineva ar fi aruncato de acolo, iar mingea infipta bine si rezemata a cazut pur si simplu pe josstraight face inaainte de intamplarea asta, tot asa trebuia sa imi astept sora pana la 10 seara, era usa inchisa iar pe hol lumina icoana care acum e sparta si se reflecta lumina in noptiera din camera. iar acolo se vedea ca o umbra care trecea mereu se plimba pe acolo. pot sa va spun ca nu inteleg cum am avut curajul sa deschid usa si cand am iesit nu mai era nimicstraight facesa va spun sincer timp de 1an nu s-a mai intamplat nimic, dupa care am auzit ca unde s-a construit blocul unde locuiesc a fost cimitir, parc de distracti si abia acum 10 ani s-a facut blocstraight face mi s-au intamplat si in alte regiuni ale tarii.cum am pus intrebari si la celalte intrebari ale mele. poate imi puteti da niste sfaturi ce sa fac. sora mea era la tara cu verisorul meu si ei au dormit in camere separate desii intrati din una in alta. si deci sora mea adormise iar varul meu trimitea mesaje. era vre`o 2 noaptea si din camera surori mele s-a auzit un tipat. iar pe varul meu la pocnit ceva peste fata si i-a spus o voce sinistra "NU MAI TIPA MA"! varul meu a adormit mai mult obligat dupa care a doua zi ia povestit surori mele si ghici ce i-a spus ea: Eu, am visat ca a tipat o fata:O iar el i-a spus ca a auzit una iar sora mea i-a spus ca nu i-a dat nimic peste fata lui si nu i-a spus ea sa numai tipe. a ramas total un mister. si eu ma intreb cum de se intampla toate asteastraight face daca nu credeti nu comentati sau nu incepeti sa faceti glumestraight face

4 răspunsuri:
| WholeWorld a răspuns:

...Daca tie frica de intuneric s-ar putea ca creierul tau sa fi creiat anumite iluzii... ultima intamplare nu am putut so inteleg prea bine (mai pune si tu virgule).Nu spun ca nu cred ce ti sa inmplat dar din cauza unei anumite frici creierul poate creea iluzi exact ca intr-un vis Psbig grine fiecare data cand ai patit vreo intmplare de asta ai incremenit? Chiar is curios big grin As vrea sa mai aud asemenea povesti intmplari.tongue

| NoNameexd explică (pentru WholeWorld):

laughing da, se poate si am pus virgule dar nu prea mia permis TPU. ca am pus prea multebig grin. si cum am spus nu mi-e frica de intunericwinking nu am de ce. doar ca fazele astea. mi s-au intamplat. si am auzit pe multi. am pus intrebarea doar sa aflu daca mai este cineva in aceeasi situatiewinking.

| WholeWorld a răspuns (pentru NoNameexd):

Am patit si eu ceva asemanator dar eram foarte mic...In final mi-am dat seama ca era doar imaginatia mea, darr as vrea sa mai aud si alte cazuri oricum
Mai vb tongue

| MetalForever a răspuns:

Pai,tu acum astepti pareri? Daca da, parerea mea este ca poate ai fost obisnuita sa stai singura si mintea ta aduna informatii de la televizor...e ciudat..si eu patesc chestii din astea cand ma plimb noaptea pe strada, parca ma urmareste cineva tot timpu am senzatia asta, am doar 13 ani, mi-e frica.dar te cred si imi pare rau..de atuncea nu ai mai patit nimica? Daca vrei sa zici ceva iti dau id ca sa nu iti fie rusine sa zici public. vorbim la prieteni bine?