| Povestidegroaza a întrebat:

Deschidem "sesiunea" povestilor cu o intamplare care mi s-a intamplat mie si varului mei vara trecuta la tara la bunici.
Era ora 9.30 seara si ne cam plictisisem sa tot pierdem vremea prin curte.Asa ca i.am propus varului meu sa luam bicicletele si sa ne plimbam putin mai departe de casa unde stateam.
Am ajuns intr-adevar foarteeee departe ..Ne.am oprit sa luam o mica pauza.(Eram cat de cat speriati deoarece se intunecase calumea)..In timpul in care ne pregateam sa urcam din nou pe biciclete si sa pornim la drum, varul meu a auzit ceva venind din lanul de porumbi care era si pe o parte si pe alta.Ingalbenisem la fata deoarece acel sunet era din ce in ce mai puternic.Semana cu un tipat de fetita.Am vrut sa fugim dar incremenisem si pur si simplu'..nu mai stiam ce sa facem.
Cu ultimele puteri ne.am ridicat bicicletele si am tulit-o de acolo.Dar in timp ce dadeam cat mai repede din pedale, ne-am uitat amandoi in spate si am vazut in mijlocul drumului de unde plecasem o fetita slabutza cu o rochie neagra care ne privea foarte amenintator.Am inceput sa tipam amandoi ca nebunii tot drumul de intoarcere.A doua zi bineinteles nu ne-a crezut nimeni dar povestea este cat se poate de reala.

Răspuns Câştigător
| CatutzaDragutza2002 a răspuns:

Juri ca e adevarat?

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat