| FFabi17 a întrebat:

Desertul este in Africa sau in Egipt?laughing

17 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Egiptul este in Africa, deci desertul...

| Nymphetamine a răspuns:

Ambele happy

| VladConstantin20 a răspuns:

Egiptul se află în Africa iar deșertul african se află in partea de nord a Africii care cuprinde atât Egiptul,Sahara,Lybia, Maroc, Tunisia cât și Sudan happy însă cea mai aridă parte se află în Sahara de unde și numele Deșertul Saharawinking

| Broadband a răspuns:

In amandoua pot spune
si in egipt e desert
si in africa

| MihaelaDart a răspuns:

In ambele tariwinking

| MindFreak a răspuns:

Deserturi tropicale se afla in Peninsula Arabia si Africa Sahariana, care cuprinde si Egiptul. De asemenea exista si deserturi reci (temperate) in Asia, cum ar fi Desertul Gobi, ori in America de Sud, cum ar fi Desertul Atacama. Deserturi se mai intalnesc si in Australia, precum si in SUA, mai exact in California. In Africa de Sud, de asemenea se afla Desertul Namib si Kalahari, acestea fiind deserturi tropicale.
Desertul Sahara se afla in Africa Centrala, cu limite vestice la Oceanul Atlantic, estice la Marea Rosie. La nord este marginit de tarmul mediteraneean, intinzandu-se catre sud pana la inceputul savanei africane.

| andreii2 a răspuns:

O consider o gluma.si nu raspund rautacios.winking

| vader a răspuns:

Daca mai si razi dupa intrebarea asta cred ca desertul este in capul tau. Pune mana si invata la geografie.

| vader a răspuns:

@Mixaela mergi si tu la niste ore de geografie, Egiptul e o tara care se afla pe continentul Africa.

| brunetteee a răspuns:

In Sahara laughing

| Alexurukay a răspuns:

Egipt

| hegemon88676 a răspuns:

In amandoua...

| FFabi17 explică:

Okkk Okkk am intelessslaughing)))

| FFabi17 explică:

Awww ScZ am vrut sa intreb unde e desertul Sahara

| soraluisatan a răspuns:

Egiptlaughing

| Yoioana a răspuns:

Este in desert...E si in America si in Africa si in Asia si in Austrlia

| Hawks a răspuns:

Egiptul este in Africa si in Desert=>Egiptul este in Africa si in Desert