| ShaKuri a întrebat:

Devine plictisitor. multe intrebari prostesti, probabil din lipsa de ocupatie sau din dorinta de afirmare, prea multe subiecte se repeta, flux prea mare de intrebari. iar unele serioase nu'si gasesc raspunsul. MI se pare? Se poate face ceva?

11 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

S-a facut ceva. O optiune pe care o au unii membri de a modera intrebarile, inainte ca acestea sa apara pe site. Pentru a fi aprobata o intrebare, trebuie sa treaca de 3 moderatori, din cate am inteles. Eu am respins multe, dar le-am vazut ulterior pe site, asa ca banuiesc ca isi gasesc totusi 3 sustinatori. Mai mult de atat, ce s-ar putea face? Sa existe un filtru automat care la niste cuvinte cheie sa respinga intrebarea? Cat despre cele serioase care nu isi gasesc raspunsul, probabil ca oamenii nu il stiu, altfel l-ar posta.

mlm
| mlm a răspuns:

Acest lucru s-a observat destul de mult, dar nu prea a avut curajul cineva sa-si spuna cuvantul, intr-adevar sint intrebari care se repeta si pur si simplu nu avem ce face, trebuie sa-i ajutam in continuare pe cei care au nevoie de noi, nu trebuie sa fim rai, daca vrem sa le dam o mana de ajutor atunci sa o facem fara sa spunem ceva. Sper xca opinia mea nu va supara pe nimeni dar ganditiva ca multe persoane au nevoie de sfatul nostru.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Ca in orice comunitate, apar si lucruri interesante, dar si lucruri care frizeaza ridicolul. Inteleg ca moderatorii cauta solutii, dar cred ca fiecare ar putea contribui la imbunatatirea situatiei. Inainte de a posta o intrebare, poate fi data o cautare pentru a vedea daca au mai fost abordate discutii pe tema respectiva. Personal, sunt optimist, lucrurile se vor cerne. Inclusiv in ceea ce priveste intrebarile stupide, copilariile, aberatiile... Se vor autoelimina. Sper!

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Te sustin si eu. Ai perfecta dreptate. Si eu am observat treaba asta. Ar trebui sa faca ceva adminii la acest capitol.

| mioara a răspuns:

Aici fiecare spune ce gandeste, unele intrebarii sunt stupide de prost gust ar tb sa nu le mai permita comunitatea TPU

| ShaKuri explică:

Ce sa ajuti frate? .intrebari de'mi vine sa sparg monitorul. Am propus administratorului site'ului sa limiteze la max 2 intrebari intr'un interval de 24 ore. Astfel inainte de a adresa o intrebare. se vor gandi mai profund.

| giulya85 a răspuns:

Bravo ShaKuri

| ioana_2072 a răspuns:

Din moment ce nu sunt reguli, fiecare isi permite...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sincer, m-ai răcorit cu "întrebarea" ta.
Mă bucur că încet, încet că și alte persoane (fără discriminare) au observat acest lucru.
Sunt în aceeași barcă cu tine.
O zi bună.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merge filtru decit pentru cuvinte triviale. N-ai cum sa pui filtru pentru intrebari penibile. Pentru asta ai nevoie de un admin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt si cuvintele triviale pot trece de filtru, se pot scrie caracterele despartite sau se pot inlocui cu diverse caractere asemanatoare, se stie de pe chat, deci tot de admin ai nevoie.