| giulyPrinCopaci a întrebat:

Cat de plictisitor!
In ultimul timp, pe TPU apar doar intrebari fara nici o noima, puse doar din lipsa de ocupatie. Majoritatea se rezolva cu un simplu search pe google! Fratilor, chiar asa de greu e?!
Se repeta la nesfarsit aceleasi lucruri, intrebari puse de 100000 de ori pe zi, din atatea intrebari, cate se pun zilnic, doar 2-3 sunt mai interesante, restul...simple tampenii puse la misto.
Eu, una, m-am cam saturat.
Ce credeti ca e de facut?
Sau...credeti ca e ceva ce putem face?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Întrebarea este pusă de fiecare altfel!
Ce este de făcut? Răspundem în continuare sau ignorăm!
Pa, pa.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu prea poţi face nimic, e pur şi simplu obişnuinţa de ce să cauţi pe google dacă pui pe TPU şi oameni îţi răspund fără să trebuiască să citeşti tu ceva în plus. Asta e mentalitatea plus unii se aşteaptă şi la păreri personale adică ce crezi tu despre ce a spus el. TPU e noul google.

Elianna
| Elianna a răspuns:

A venit vacanta si copii si adolescentii au timp berechet! Intrebarile lor sunt predominante! Iar adultii...ai vazut pe blog, se "bat" intre ei! Nu stiu daca se poate face ceva!

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Da... să angajăm paza la toate calculatoarele din lume si sa le dăm peste degete celor care vor să puna întrebari stupide.
Normal ca nu avem ce face decât să trecem cu vederea.Răspunzi doar la întrebarile care le vrei.

| valy a răspuns:

Nu nu putem face nimic.fiecare pune intrebare cu ce il doare. daca poate sau nu sa dea un search pe guagle e problema lui ca ii vine mai usor sa se duca in bookmarks si sa selecteze TPU.
Ai foarte multa dreptate. dar din pacate nu avem ce face. daca vrem sa fim membri adevarati ai comunitatii toti pentru unu, trebuie sa le facem si pe astea.

| JustMe a răspuns:

Sincer nu prea cred ca avem ce face. A venit vara, lumea se plictiseste, afara e cald asa ca intra pe site si pun intrebari la misto.

| salangwayongseo a răspuns:

Cam asa este.multe intrebari chiar nu isi au rostul aici poate doar din curiozitatea de a afla parerile celorlalti.

| n0name a răspuns:

Sincer si eu cred la felsad... TPU se duce de rapa chiar sub ochii nostri. inainte intram zilnic.acum mai putin.eram asa de entuziasmatasad... erau peste 15 raspunsuri la fiecare intrebare si intrebari care nu erau puse la misto.acum din 10 in 10 intrebari vezi date, calendar menstrual si d`astea si te intreaba daca e gravida.de unde sa stim noi. mi se pare chiar ciudatsad. cred ca o sa parasesc TPU la sfarsitul verii daca nu se amelioreaza cevasad funda?