| YagamiLight a întrebat:

Din ce credem ca Dumnezeu exista?

Răspuns Câştigător
| Klepto a răspuns:

Spalare de creier? Propaganda masiva? Minciuna? Idei bagate in cap? Dependenta omului de a crede ca exista un motiv pentru toate si ca exista cineva acolo sus mai puternic?

9 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Că așa vrem noi, să credem, că Dumnezeu există.

| crisbebe a răspuns:

Nu ti se pare un lucru destu; de credibil ca l-a trimis pe fiul Sau pe pamant? chiar daca tu nu ai trait atunci biblia iti poate confirma asta pentru ca acolo au scris oameni care au vazut si au luat parte la minuni.
Daca El nu ar exista tu sau noi cum am trai? este ca la un telefon daca nu are bateria nu poate trai asa si noi.
Dar te mai intreb asabig grina de unde sti ca NU exista?
Eu nu stau pe tine sa te conving acum pentru ca tot ce vrei tu crezi dar stai asa si cauta raspunsul in tine si vezi tu in adancul tau ce zici; EXISTA SAU NU? chiar cred ca nu exista?
si eu uneori imi pun intrebarea asta

Răspuns utilizator avertizat
| AdrianL a răspuns:

Ce ma? Reformuleaza sa stiu sa-ti raspund.

| Trolli a răspuns:

Cum adica din ce?
Din ratiune, din prostie? Din dong, asta... Big Bang.

| ZipercooDe a răspuns:

Prostie.

| EdK a răspuns:

Din Biblie.

| mariaadriana a răspuns:

Bunica ta nu ti-a explicat? Esti absurd si necitit! (Citeste Biblia!)
Crede si nu cerceta!

| mariaadriana a răspuns:

De cate ori esti bolnav tu si cei din familia ta, cui ii ceri ajutorul? Nu zici Doamne-Ajuta?