| Mario_Neagu_1997 a întrebat:

Dreamhack e mâine în București la sala polivalentă?

2 răspunsuri:
| tehno125482 a răspuns:

Dreamhack a anunțat evenimentele pe care le va organiza în 2017 și care include câteva schimbari destul de importante. Una dintre ele privește și România și implică scoaterea din calendar a Dreamhack Bucharest. În schimb, au fost adăugate Dreamhack Denver și Dreamhack Atlanta. Fondul total de premii va fi de 900, 000 USD (adică 100, 000 per eveniment). Anul acesta a fost de 600, 000.

DreamHack Leipzig 13-15 ianuarie
DreamHack Austin 28-30 aprilie
DreamHack Tours 6-8 mai
DreamHack Summer 17-19 iunie
DreamHack Valencia 14-16 iulie
DreamHack Atlanta 21-23 iulie
DreamHack Montreal 8-10 septembrie
DreamHack Denver 20-22 octombrie
DreamHack Winter 30 noiembrie-2 decembrie

Majoritatea evenimentelor vor alinia la start opt echipe. Șase vor fi invitate și două vor fi stabilite prin calificări regionale care vor acoperi America de Nord și Europa. Vor exista însă și câteva evenimente la care vor fi invitate cinci echipe, al șaselea urmând a fi acordat pe bază de wildcard.