| BUBULINA a întrebat:

Dupa cum stiti a aparut filmul 2012
Cine a vazut filmu?
Vreau pareri.
Eu nu am vazut filmul...

8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu l-am vazut.Multumesc pentru propunere.Imi poti da mai multe detalii despre acest film? mersi.

| ΔH a răspuns:

A aparut pe 13 nov.
Il astept de vreun an cred...
Da` nu l-am vazut inca deoarece e pacat sa nu vad prima data HD-ul big grin

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Am vazut filmul. Este in stil holywood-ian, cu efecte speciale de exceptie. Intotdeauna familia este in prim plan si sacrificiul pentru natiune si umanitate primeaza... Jackson, eroul principal, incearca tot posibilul sa-si salveze familia si sa se asigure ca umanitatea nu va fi complet stearsa de pe fata pamantului.
M-au impresionat foarte mult efectele speciale, care pareau atat de reale.
Este un film american care are putin sirop si un relativ happy end dar stim deja ca aceasta este carateristica (impusa legal) a caselor de productie americane atunci cand se discuta despre subiecte fictive... In rest?! Un film de la care am iesit complet naucita, care m-a urmarit intreaga seara si a doua zi de dimineata, un film exploziv, dinamic, un film de actiune cap coada cum, as indrazni sa spun, nu am mai vazut pana acum... Mi-a placut mult, nu l-am asteptat precum altii doi ani de zile pentru a iesi dezamagita de la el, ci l-am asteptat vreo luna pentru a iesi extraordinar de incantata de la el! Vrei definitia unui film de actiune?!? Mergi la 2012! Te va tine cu sufletul la gura de la inceput pana la sfarsit! Asta nu inseamna ca si cred ceea ce-am vazut. Dar m-a pus pe ganduri conspiratia la nivel mondial-aceea de a scapa cu viata doar cativa oameni cu bani foarte multi si functii mari in guverne! Banii conduc omenirea si tot ei aleg cine va supravietui si cine nu!

| Gregory a răspuns:

Bună! Îţi recomand să îţi îndrepţi atenţia către alte filme (de comedie, educative, de la care ai cu adevărat ce învăţa). Eu unul m-am săturat de atâtea S. F.-uri. Nu merită văzut, mai ales pentru că s-a făcut popular prin agitaţia creată: cum că ar veni sfârşitul lumii şi alte absurdităţi de acest gen (pe internet este unul dintre cele mai dezbătute subiecte, inclusiv pe acest forum, alături de gripa porcină şi alegeri; Doamne ajută să se termine curând!). Şi în plus, un prieten mi-a spus că are la bază apocalipsa mayaşă, iar acest lucru nu există. În concluzie acest film poate fi catalogat drept eretic, căruia nu merită să i se acorde niciun pic de atenţie. Un credincios adevărat va ignora total acest film pentru că este conştient că se va mai pricopsi cu un păcat dacă va viziona această peliculă, şi analizând astfel situaţia nu va mai dori să ajungă până acolo. Dumnezeu să ne ierte!

| juniper a răspuns:

Am vazut trailerul, este vorba doar de distrugeri, explozii, meteoriti, numai nenorociri, dar nu te teme, nu se va intampla asta in 2012.

| M.madallina a răspuns:

Am fost la cinema si a fost incredibil! mi-a placut foarte mult! merita vazut.

| Steff_7182 a răspuns:

Salut!
Am vazut filmul. Efectele sunt totul in acest film. Povestea este si ea una destul de buna.Doar atat imi permit sa spun.As prefera o dezbatere dupa ce o sa vezi filmul, pentru a nu influenta modul tau de a percepe actiunea filmuluihappy.
Pa pa si Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un film care a fost scris pe BUDA. De aceea sunt prezenti in prim plan budistii. Pana i s-a curatat intestinul gros lui Roland Emmerich, regizorul filmului, acesta a visat regizarea filmului New Age-SF, pe care i l-a sugerat in cap, prin practica oculta a Canalizarii, cine credeti? Sa va vad! Diavolul, in personam. Sunt sigur ca Alexandru Mironov-comunistul, ateist convins, l-a savurat cu cea mai mare placere. Teracutremurul din film, este un efect special realizat cu degetele mari de la picioare. Totul este un basm pentru copii. E un film de impresionare, pentru cei care nu cunosc ce pot sa faca programele-software, profesionale, destinate cinematografiei. In rest un film de sugativare a cat mai multi bani din buzdujaburile cinefililor si al DVD-istilor.