| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca te imbeti mai repede daca bei cu paiul?

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

"Scriitor" a spus totul
dar asculta de ce spune "mariazet45"

6 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Scriitor are perfecta dreptate.Asa stiam si eu.

| mariazet45 a răspuns:

E adevarat ca te imbeti daca bei bauturi alcoolice si dupa cum pui intrebarea se pare ca nu esti prea mare cunoscator s-ar putea sa fii si minor, dar nu asta e important. IMPORTANT ESTE CA NU E BINE SA BEI NICI CU PAIU NICI CU PAHARU SAU STICLA.Bautura nu este buna nici pentru sanatate si nici pentru situatia celui care bea si a celui din jur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da e adevarat si ii super tare sa bei cu paiul...tongue numai ca daca bei multe o sa vomiti... dar iti trece si poti sa o iei de la inceput...tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-a demonstrat deja lucrul aceste ...conteaza cantitatea, nu modul in care bei! deci FALS!

| scriitor a răspuns:

Da, este adevărat. La fel şi în cazul în care bei cu linguriţa. Explicaţia consta în faptul că o parte din alcoolul cuprins în băutură fiind volatil se evaporă, este aspirat în plămâni şi ajunge în sânge.