| LysaLysa a întrebat:

E o intrebare stupida, probabil, dar daca viata e trecatoare atunci ce rost s-o traiesti, sa te gandesti la ce ai facut in ea, aproape cand sa dispari, si totusi.DEGEABA? Poate nu am spus cum simt eu acum, dar timpul trece cam prea repede si nu ne putem bucura de nimic pentru ca mereu GREUL acopera FRUMOSUL...

7 răspunsuri:
| ndc a răspuns:

Ai privilegiul de a trai, mai bine il exploatezi cat mai ai timp in loc sa stai si sa te intrebi ce rost are.

| ali_8949 a răspuns:

Daca nu lupti pentru ceva ce vrei, atuncia nu te vei putea bucura de acel lucru cand e primit pe tava. Viata e facuta ca sa te distrezi, sa calatoresti... nu sa muncesti! Asa cred eu, asa ca imi place sa profit de fiecare clipa si sa le ies si in intampinare. Si cei care alea calea sinuciderii, ajung in iad.

| LysaLysa explică (pentru ali_8949):

Doamnee nu cu sinucideri aia sunt nebuni laughing. Imi place viata dar din pacate e trecatoare ca toate lucrurile din viata :-

| ali_8949 a răspuns (pentru LysaLysa):

Dincolo, nu e nimica trecator!

| Vivia a răspuns:

Sunt foarte multe intrebari de genul acesta dar fie. Poate vom vedea parte frumoasa din viata cind nu vom mai fi pe pamint(vom muri) adica vom realiza ca nu doar greul si raul a existat.Lucrurile frumoase intotdeauna credem ca trec repede.'Greul' fiind o parte foarte imposibila de trecut, pentru ca e greu ce sa facem, pentru a acoperi greul cu frumosul trebuie sa lupti.Frumosul este cind ne simtim bine linga familie linga persoana draga si iti pare ca trece repede pentru ca este cel mai frumos si nemaipomenit timp.Insa 'greul' se repete de foarte si foarte multe ori in viata si noi trebuie sa il invingem sa facem in asa fel sa nu acopere FRUMOSUL.Trebuie sa ne traim viata.Nu exista viata perfecta. Dumnezeu ne incerca pe toti dindu-ne situatii grele si dificile.Ca tot timpul de la greu ajunge la ceva FRUMOS.In fine aceasta e parerea mea. Vreau sa intru si eu in mintea ta nu stiu daca am reusit.Bafta.

| Bantusik a răspuns:

Nu trebuie sa fii pesimista, viata este minunata trebuie doar sa stii cum s-o traiesti. Gindestete cum ai intilnit Anul Nou sau la alte clipe frumoase, priveste inainte si nu uita ca viata nu trebuie sa treaca pe linga tine, descopera, fii curioasa. Succese!

| Stop a răspuns:

Corect, de aceea trebuie sa sacrifici unele chestii salvand timpul in schimbul altora care vor avea succes mai tarziu.Nu totul se rezuma la mici, bautura, distractie, cluburi, etc.Trebuie sa ne bucuram alaturi de cei dragi, vezi tu, parca toata lumea e pe dos, toti se fura...da arunca putin cu privirea la cei bolnavi si stiu ca mai au cateva luni de trait, stiu cum sa-si foloseasca timpul cu toate ca trece repede.