| FreshDreams a întrebat:

Era un film mai demult cu o fata careia ii placea sa citeasca, dar parintii ei nu o lasau.Era cea mai desteapta din clasa. Dar directoarea scolii unde invata era nebuna, o pedepsise odata si o inchisese intr-o camera de "tortura". Pana la urma fata a fost adoptata de profesoara ei, care se atasase de ea.

Stie cineva cum se numeste filmul?big grin

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca este filmul "Matilda", regizat de Danny DeVito, in rolul principal cu Mara Wilson(Matilda).

3 răspunsuri:
| SunShine a răspuns:

Stiu filmul il ador l-am vazut de vreo 5 ori
Se numeste "Matilda"

fundita?