| Johnny_3038 a întrebat:

Eseu:,, Clasicismul romanesc:tendinte si reprezentanti" ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Begaldinio, citeste literatura de calitate, si vei fi un om inteligent si sensibil. iubeste frumosul si cauta sa vezi frumosul in toate, fiindca ce e frumos si lui Dumnezeu ii place. dar ce e urat, e urat.si versurile astea sunt urate.nu fiinta descrisa. poate daca o fi existand o astfel de fiinta, o fi avand un suflet mai frumos decat faptura. dar versurile, versurile sunt urate.

4 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Stau si ma gandesc cum majoritatea romanilor se mira de situatia in care tara lor draga si dodoloata e in starea asta.
Eminescu, in varianta moderna de emonescu, e terfelit la orice colt de strada. Ne batem joc de orice inseamna cultura preferand contracultura. Cum sa nu ne fie viata un etern spectacol. Si ne mai si miram si vrem si drepturi.

Trist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te in nafic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar acum fac si eu aces eseu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uy