| georgiana96 a întrebat:

Esista extraterestrii?

16 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eu cred ca da. Mi se pare logic sa fie si alte planete populate. Cineva a zis pe-aici ca doar terra poate sustine viata, pentru ca e la distanta optima de soare. Poate doar terra sustine viata de tipul acesta. Asta nu inseamna ca pe alte planete nu se dezvolta alte tipuri de fiinte.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu se stie.happy Poate ca exista sau poate ca nu.Nimeni nu stie cu siguranta acest lucruhappy

| Parintele a răspuns:

Exista cu siguranta si sunt dovezi ale vizitelor extraterestrilor din vechime: http://www.daniken.com/e/index.html
Cauta pe google teoria paleoastronautica si o sa ai surprize foarte placute.
Deasemeni viziteaza acest site: http://www.legendarytimes.com/

foarte interesant daca ai ceva timp.

| JustMeFlory a răspuns:

Sunt tot felul de documentare, de oameni care se contrazic, unii spun ca exista, unii spun ca nu! parerea mea sincera si personala NU cred ca exista! si chiar daca ar exista cu ce te deranjeaza? Deci stai linistita!happy
Desi sincera sa fiu mie una imi pare greu sa cred ca suntem numai noi in tooot universul!happy

| Bianca26bb a răspuns:

Cel mai simplu big grin zis : Poate da, poate nu... inca nu exista nicio dovada!

| anonim a răspuns:

Deja au spus-o multi aici, si subscriu:chiar crezi ca suntem singuri in univesr? te-ai insela amarnic, indiferent de parerile altora, si fac aici referire la adevaratii specialisti.

| dyanna a răspuns:

Dar tu de unde crezi ca vin?

| CriSslsa3 a răspuns:

Poate exista pe alta planeta.Nu putem sti. Poate exista, poate nu exista, nu este nici o dovada, am auzit ca multi oameni au incercat sa afle si degeaba.Eu cred ca nu exista extraterestii pentru ca nu exista nici o dovada.

| LoryM22 a răspuns:

Unii cred ca da altii nu. America au dovezi in acest sens dar nu vor sa le arate pe toate. Acum esti libera sa crezi ceea ce doresti!

| simpluEu. a răspuns:

Exista...sunt chiar multi... vorba lui Flory...crezi ca suntem singuri pe lume?

| Teardrop:] a răspuns:

Poate.

| mircea a răspuns:

Uni spun ca da, exista. altii...nu comenteaza. eu cred ca exista. poti citi o multime da carti ca sa tragi singura o concluzie...

| andi a răspuns:

Da. ar fi pacat sa fim singuri in univers.

| Ioonela a răspuns:

Nu cred. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa se presupune, ca ar exista insa doar in teorie momentan, cele 2 telescoape care vor fi lansate anul acesta si cel in asociere cu E. S. A. care il va inlocui pe Hubble va fi lansat in 2015 ne vor oferi multe surprize si cine stie, vreo poza cu-n taran extraterestru la sapa pe camp big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca exista si nu ne-au vizitat pana acum inseamna ca suntem considerati neimportanti, eu nu cred -mai mult ca sigur ca "ne-ar fi tras"o vizita pana acum