| anonim_4396 a întrebat:

Este adevărat?

Armata este obligatorie de acum înainte? :/

14 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Nu.
Potrivit Constitutiei din 2003 serviciul militar nu mai este obligatoriu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am auzit de asa ceva, dar sa speram ca da.

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei73802717159 a răspuns:

Si mie mi-a spus mama este si nu cred si nici nu o sa cred.Pentru ca nu suntem comunisiti sau nazisti deci nu te speria?

| anonimg a răspuns:

Nu, nu mai este obligatorie. Nici nu poate fi cât timp nu suntem în război, și cât timp suntem în UE.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar pentru asistații sociali din Moldova.

| Username272 a răspuns:

A fost in ceva vreme, acum nu mai esti, stai linistit poti sa iti petreci viata

| FrateleAndrei a răspuns:

Nu este obligatorie.
Dar de discută în privința asta.

| Celcestietot a răspuns:

Nu. Funda happy?

| iDarkness a răspuns:

Nu.

| christine99 a răspuns:

Nu.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Nu. Insa sper sa redevina, multe personaje ar avea nevoie de ceva mana mai puternica pentru o perioada. Asa, sa vada cum este...

| Aleps737 a răspuns:

Nu, nu mai este.

| Bizon95 a răspuns:

Nu
si... te rogi sa te primeasca in armata (adica testele sunt drastice) pentru ca e foarte bine platita in ziua de azi