| jojoloveSHINee a întrebat:

am auzit ca in coreea de sud armata este obligatorie...este adevarat? daca da de la ce varsta?

Răspuns Câştigător
| luiza a răspuns:

Da este! dureaza 2 ani si poti sa o faci incepand de la 18 pana la 28, cand vrei tu. daca pana la 30 de ani nu ai facut armata iti pierzi cetatenia. Asa e la ei...

3 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

---> Nu este obligaroarie, dar cine vrea ca sa faca armata trebuie sa aiba peste 18 ani, iar armata dureaza cam pana la 21-22 de ani. big grin

--> I lovee` Coreea` De Sud! happy

Sper ca te-am ajutat puppy dog eyes

| 女明DongRi a răspuns:

Da este obligatorie, dar doar 2 ani.
http://en.wikipedia.org/wiki/South_Korea#Military

| jojoloveSHINee explică:

Asta inseamna ca cei din SHINee se duc in armata! 2 ANI! eu mor...crying