| MEandTHEWORLD a întrebat:

Este adevarat ca pe 1 iunie luam vacanta?

14 răspunsuri:
| AlleSss a răspuns:

Vacanţa din ziua de 1 iunie da, după, până pe 21, te poţi sătura de şcoală! laughing

| AtateaConditii a răspuns:

Da, vacanta de o zi ca este ziua copilului.

| gingergirl1 a răspuns:

Dar anul acesta cade sambata! laughing

| ReusxD a răspuns:

Da,s-a anunţat la ştiri pe TVR1 a zis că luăm vacanţă ăe 1 iunie, de ziua copilului.

| Anca2999 a răspuns:

Clasele primare iau.

| deadwillow a răspuns:

Nu. A fost discutata treaba asta din ce am inteles.
Totul se rezuma la faptul ca parintii nu-si iau concediu si nu se duc sa se plimbe pe la nu stiu ce hoteluri de fite fiindca sunt copiii la scoala.
De aia au zis astia sa luam vacanta mai devreme ca sa prinda parintii reduceri straight face

| MEandTHEWORLD explică (pentru deadwillow):

Aaaa...deci si scoala si vacante scumpelaughing

| deadwillow a răspuns (pentru MEandTHEWORLD):

Cam asa ceva laughing

| deepinlovewithyou a răspuns:

Clasele primare, cei de a 12a, iar clasele a 8a iau vacanta pe 14 iunie. big grin

| VladLungu a răspuns:

Doar clasele 1-4.

| StarGirl a răspuns:

Buna!
Ministerul de Turism a propus ca si scolile sa ia vacanta de vara de pe 1 iunie, dar Ministerul Invatamantului nu a aprobat propunerea, deci nu, nu luam vacanta de atunci.
Sper ca te-am ajutat!

| AlmostFamous a răspuns:

Doar cei de-a 12-a.happy