| NimeniCuActe a întrebat:

Este adevarat "mitul" conform caruia nu poti muri in vis? Mai exact am auzit ca daca mori in vis, mori pe bune happy

27 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Cyufulyky, de unde stim ca nu ne scrii din rai?tongue
Nu e adevarat, bineinteles. Stai calm. a.

| Arthur a răspuns:

Nu e adevarathappy

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu e adevarat... Eu am murit deja de vreo 2 ori in vis... Auzisem o chestie cum ca "iti moare moartea" adica traiesti mult.

| arysa a răspuns:

Eu am visat ca am murit si uite ca inca traiesc laughing

| YLLL a răspuns:

Poii nu ştiu ». eu nu am visat niciodataa aşa cevaa worried
laughing
Şi sper sa nici nu visez.

| cyufulyky a răspuns:

Eu am visat ca am murit ...deci nu e adevaratwinking

| ToxiKat a răspuns:

Nu cred ca e adevarat...eu de multe ori visez ca cad(scuze cacofonie) intr-o prapastie fara fund...sau vrea cineva sa ma omoare dar ma trezesc cu cateva(scuze de cacofonie) clipe inainte sa mor...foarte speriata

| Ghost a răspuns:

Probabil il visati pe freddy krueger

| Aries90 a răspuns:

Eu mi-am visat inmormantarea.

| cristina93 a răspuns:

Eu am visat ca am murit, pff ce bine ca nu stiam de chestia asta cu muritu' pe bune, ca poate credeam si ma duceam pe alte "carari" si muream pe bunelaughing suna a vrajealahee hee

| girlxx21 a răspuns:

Eu am avut astfel de vise... ceva de genu ca ma aruncam de pe o cladire foarte inalta si simteam un fior.ma trezeam brusc si speriata cu acel fior in mine. poti sa mori de la chestii de genu sunt cazuri rare se spune si "din batrani" chestia asta

| vlad91 a răspuns:

Eu am visat de 2 ori asta si inca sunt viu happy

| MADALINAAAA a răspuns:

Da, asa am auzit si eu... dar nu s-a intors nimeni sa ne spuna daca inainte de a muri, a visat ca a murit... e mare dilemathinking

| androoh a răspuns:

Nu este adevarat.
Sunt diferite chestii pe care le visezi, care inseamna ceva, iar dupa putin timp se intampla ceea ce inseamna. ma rog. poate o fi vreo coincidentzabig grin. insa chestia ca mori in somn nu e adevarata. eu mereu visam ca am cazut de pe bloc si niciodata nu am vazut sfarshitul. mereu imi doream sa vad sf si iata ca intr-o noapte am ajuns si pe pamanthappy. in vis murisem, insa in realitate inca traiescbig grin.

| AndreeaRa a răspuns:

Doamne! Una e sa visezi ca esti mort, dar sa nu stii cum ai murit, si alta e sa visezi exact cum mori! Nu-mi spuneti voi mie ca ati visat cum ati murit, pentru ca e imposibil. Intotdeauna ne trezim inainte sa fim,striviti,calcati pe cap, injunghiati etc. si poate ati observat ca bataile inimii nu sunt chiar regulate, cateodata suntem chiar transpirati. Nu se poate muri in vis! Mori in vis. mori si in realitate. Cum se face ca unii oameni fac stop cardiac in somn? De placere? Nu! Ganditi-va inainte sa scrieti ceva.auzi la ei, au murit in vis oh go on cunoasteti diferentele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostii, eu cateodata visez ca ma arunc de pe bloc si pana sa ajung jos ma trezescwinking, daca esti chiar asa implicat in acest "mit" intreaba o persoana care este psiholog cred ca ar putea sa te lamureascawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci eu ar fi trebuit sa fiu deja..moarta de vreo 9 orilaughinglaughing.

Eu stiam ca daca visezi ca mori, cica iti moare moartearolling on the floor deci nu moribatting eyelashes.....sau cel putin..nu prea curand!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm.nu stiu.eu nu am visat si nici nu vreau sa visezlaughing. Dar eu stiu. ca iti moare moarteahee hee...deci sati tu linistitalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am visat ca am murit...si in loc sa mor eu a murit bunica laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bhai desteptilor daca visati ca muriti nu inseamna neaparat ca tr sa si muritilaughing. prin vise poti face face infarct si nu te mai poti trezi a doua zi din viswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta mă întreb şi eu! Toţi spuneţi că aţi visat că muriţi (de exemplu:aţi căzut într-o prăpastie, dar mereu vă treziţi cu câteva secunde înainte de a atinge fundul prăpastiei, să zic). Întrebarea mea e dacă a murit cineva într-un vis şi ce s-a întâmplat după?! Cred că există 2 ipoteze: fie te trezeşti brusc, pentru că nu ai cum continua visul dacă eşti mort în el, fie chiar mori şi nu te mai trezeşti ever. Voi ce spuneţi?

| LookBehinD a răspuns:

Eu am visat odata ca am murit, de fapt nu murisem. practic am cazut intr-o prapastie fara fund, deci cadeam continuu... si nu am murit.

De sigur ca unele persoane slabe de inger pot face un infarct in somn datorita socului, insa slabe sanse happy!

Fundita pls

| Catalina_4718 a răspuns:

Si eu am visat asa ceva si i-am intrebat pe cei batrani...si mi-au zis ca n-o sa mor repede...deci stai linistita ca o sa traiesti mult si binebig grin

| onicutz a răspuns:

EU cred ca poti muri fiindca bunicul meu... a visat ca era intr-o padure... si a murit intr-o padure A fost ingropatsad

| gabaroi a răspuns:

De unde stii ca ai murit ai ajuns vreodata undevalaughing) poate chiar esti moarta sh tu nu stii.sunt milioane de intrebari la care nu o sa ai raspuns niciodatawinking

| gabaroi a răspuns:

Poate chiar ati murit ce`i care zicetilaughing) stiti voi ceva? sunt milioane de intrebari la care nu veti gasi raspunsul niciodatawinking