| anonim_4396 a întrebat:

Este deschis grigore antipa?
se deschide pana de anul nou?

8 răspunsuri:
| Lora_6439 a răspuns:

Azi nu cred ca este niciun muzeu deschis. Mai mult ca sigur nu. Cel mai probabil poimaine il vei putea vizita. Cu siguranta se va deschide pana de Anul Nou.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Muzeul National GrigoreAntipa a fost inchis luni pentru efectuarea unor lucrari de consolidare, restructurare a cladirii si modernizarea si va fi deschis in ianuarie 2010.
Muzeul urmareste modernizarea expozitiilor permanente si constituirea unor spatii de relaxare si divertisment, lucrarile fiind finantate prin Unitatea de Management a Proiectului, insitutie din cadrul Ministerului Culturii si vor costa aproximativ 600. 000 de euro, potrivit NewsIn.
Reabilitarea muzeului face parte din programul "reabilitarea Monumentelor Istorice din Romania", finantat dintr-un imprumut de circa 200 de milioane de euro acordat Guvernului Romaniei de Banca de Dezvoltare a Consiliului Europei. Muzeul Antipa va avea plasme cu telecomenzi manevrate de vizitatori, spoturi de lumini si mijloace multimedia.

| alecs871 a răspuns:

Da, eu vazusem ca in fata, la intrarea din fata guvernului au "disparut" la propriu scarile, era un loc liber acolo, fac altele mai smechere (rulante laughing ). Si nu cred ca o sa fie deschis in astea 3 zile, 28, 29, 30, nu cred ca o sa se omoare lumea sa se duca. Cel mai sigur poti incerca cu prima saptamana din anul nou, biletul o sa coste pana in 5 lei, e destul de interesant, o sa iti placa.

| dragalasica a răspuns:

Nu e deschis, dar nu te speria sigur se va deschide dupa craciun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu s-a deschis nici pana azi, asa cred, nu am mai trecut prin fata pe acolo, dar in ianuarie inca nu se deschisese, se lucra inca, la acele scari...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa vizitez muzeul su nu stiu cand se deschide. Vin din provincie, va rog dati un anunt urg!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vorbit cu un domn de acolo si mi-a spus ca se deschide la sfarsitul lui Septembrie 2010. Deci, mai dureaza!