| alex_9231 a întrebat:

Este Mara este un parinte autoritar? ioan slavici

6 răspunsuri:
| MrsBrunetzyka a răspuns:

Da! deoarece i se impune fiicei ei.

| momo a răspuns:

Eu am citit Mara (fara ultimele 3 capitole big grin recunosc) dar ea nu e o mama autoritara ci doar isi doreste binelee copiilor ei dar totusi fiind putin cam zgarcita (prin planuirea vitorului lor). Ea insa nu poate accepta relatia Persidei cu un neamt (Natl) deoarece nu poate sa strice sangele pur romanesc. Si mai exista conflicte religioase, etnice, sociale, materiale... Mara impune unele lucruri
pentru a-si proteja copii si chiar propria mandrie.
Sper ca te-am ajuta.

| sssoriii a răspuns:

Nu.Mara este o femeie care vrea tot binele pentru copiii ei.Desi,le impune niste lucruri pentru a-i proteja.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu este un parinte autoritar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu este Mara un parinte autoritar.

| Bebe_9173 a răspuns:

Buna :*. ce concidentalaughing. Chiar azi am inceput sa citesc si eu mara. Din cate am citit pana acum.Nu, nu Este un parinte autoritar.este o mama ca oricare alta care isi doreste tot ce e mai bine pentru copii ei. sper ca te-am ajutathappy