| annie120 a întrebat:

Ce parere aveti de romanul Mara de Ioan Slavici?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- Mi s-a parut destul de interesantthinking
Naa... cateva parti foarte plictisitoareoh go on
Dar in rest mi-a placutlove struck
Cel mai frumos a fost inceputul cand s'au cunoscut Persida si...am uitat cum il cheamthinking

7 răspunsuri:
| BLURREDLINES a răspuns:

Nu l-am citit happy.

| Candace a răspuns:

E o carte absolut geniala, am citit-o de mai multe ori si mi se pare o capodopera :X

| giorgyana99 a răspuns:

L-am citit si mi-a placut mi-s-a parut interesant e ff fain da in el se vb mai mult de pricila si de neamtu ala da ork ii fain

| Sunnyツ a răspuns:

Mda.in viata mea nu am citit un roman mai stupid! straight face La o adica e ok.dar in rest e hohawinking

| 0anaLovesHIPHOP a răspuns:

Sincer, nu mi-a placut, facand o comparatie cu Ciulinii Baraganului si Viata la Tara, *vorbind de finalul dramatic*, Mara mi s-a parut o apa chioara, greu de citit, cu multe detalii fara sens.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Pentru cei care nu l-au citit, un mic ajutor, o povestire pe scurt a romanului, care ajută mult la înţelegerea originalului.
http://www.lecturirecenzate.ro/2011/04/11/lecturi-mara-1-copiii-si-banii/