| MikeyC a întrebat:

Este obligatoriu sa mergi la banchetu de sfarsit de scoala generala?

6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu este obligatoriu dar tinand cont ca este un moment unic in viata unui tanar cred ca ar trebui sa fii alaturi de colegii si profesorii, pentru ca in timp omul ramane in suflet doar cu amintirile.

| alexmircescu13 a răspuns:

Banchetul este o petrecere impreuna cu colegii si profesorii, evident ca nu te poate obliga nimeni sa mergi daca nu poti sau nu vrei. Elegant ar fi sa gasesti o scuza plauzibila.

| ioana1704 a răspuns:

Nu nu te poate obliga nimeni. daca nu te-ai simtit bine cu colegii si vrei sa scapi de ei n-ai decat sa nu mergi. oricum sunt sanse mai mici sa va mai intalniti. faci cum crezi! sau e vorba de bani?

| AndressAndreea a răspuns:

La cel de la sfarsitul scolii generale, nu e obligatoriu deloc. Si la mine s-a organizat si nu a venit chiar toata lumea. Pacat totusic a nu mergi, poate te-ai fi distratbig grin

| andreea_4139 a răspuns:

Nu nu este.cine vrea.si eu ma gandesc ce sa fac.ca nu prea as merge.laughingchiar daca e sf de scoala dar asta e ...la ce fitoase am eu in clasa ma las lipsitalaughingtu poti sa faci cum vrei.

| AlinaMessaros5 a răspuns:

Nu e obligatoriu daca vrei mergi daca nu, nu happy